Celebrities Gossip Showbiz

Bella Hadid po feston diçka shumë të rëndësishme për të në udhëtimin saj në Las Vegas!

Bella Hadid festoi pesë muajt e maturisë të dielën duke festuar në Las Vegas.

“5 muaj pa alkool sot,” shkroi modelja, 26 vjeçe në Instagram Story mbi një video të saj duke kërcyer në një kazino.

Hadid tundi flokët e saj kaçurrela teksa buzëqeshi në klip, të cilin e ndau edhe në TikTok me mbishkrimin:

5 muaj pa alkool.

Disa fansa vërshuan seksionin e komenteve të postimit të TikTok për të festuar momentin historik të maturisë së yllit. Një TikToker komentoi:

Bella kaq shumë njerëz shikojnë drejt teje dhe janë krenarë për ty që e braktise.

Një person i dytë shkroi:

Po, le të normalizojmë mos pirjen e alkoolit të lutem.

Hadid gjithashtu ndau disa foto dhe video që dokumentonin udhëtimin e saj në qytetin e mëkatit me miqtë në Story-n e saj në Instagram gjatë fundjavës. Në një klip, ajo përdori një fanse me pupla teksa tundte një fustan të kuq seksi. Në një foto tjetër, ajo ka pozuar pranë një automati teksa ka veshur një ansambël të zi pa shpinë.

Ajo postoi gjithashtu një foto të një kutie me letra dhe një kanaçe Kin Euphorics, marka e pijeve joalkoolike që ajo bashkëthemeloi në vitin 2021. Na është thënë se Hadid ishte në qytet për të organizuar hapjen e Stanton Social Prime në hotelin Caesar’s Palace për të promovuar kompaninë e saj të pijeve freskuese. Një burim anonim tregon ekskluzivisht për Page Six të hënën:

Ajo po shkëlqente dhe dukej shumë e lumtur.

Hadid zbuloi në janar 2022 se ajo ndaloi së piri alkool për gjashtë muaj pasi ndjeu se nuk mund ta kontrollonte veten. Ajo tha për InStyle në atë kohë:

Unë kam bërë pjesën time të pijes. Më pëlqeu alkooli dhe arriti në pikën ku edhe unë fillova, e dini, të anuloj netët që ndihesha sikur nuk do të isha në gjendje ta kontrolloja veten.

Hadid shprehu dëshirën për të qëndruar esëll për të ardhmen e parashikueshme sepse zbuloi se shmangia e alkoolit ishte më e mirë për shëndetin e saj mendor. Bella tha:

Nuk e ndjej më nevojën [për të pirë] sepse e di se si do të ndikojë tek unë në orën 3 të mëngjesit kur zgjohem me ankth të tmerrshëm duke menduar për atë një gjë që thashë pesë vjet më parë kur mbarova shkollën e mesme. 

Hadid gjithashtu la të pirë për shëndetin e saj fizik, duke shpjeguar se një mjek i tregoi skanime që zbuluan efektet negative që alkooli mund të ketë në tru. Vitin e kaluar, fashionistja foli për trajtimin e problemeve “torturuese” dhe “dobësuese” të shëndetit mendor deri në atë pikë sa kishte ankth për t’u veshur në mëngjes.