Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Music

‘BET Hip Hop Awards’ publikon listën e të nominuarve, ja kush kryeson!

‘BET Hip Hop Awards’ do të mbahet përsëri këtë vit. Vetëm pak ditë para ‘MTV VMA’ u bënë publike edhe nominimet për ceremoninë e cila është shfaqja e 16-të vjetore e çmimeve. Ajo do të xhirohet në 1 Tetor në Cobb Energy Center në Atlanta dhe do të transmetohet në 5 Tetor në orën 21:00. Artistet Cardi B dhe Megan Thee Stallion kryesojnë nominimet për çmimet e këtij viti, duke arritur që të kapin 9 nominime secila.

Ato janë gati për “MTV Video Music Awards” gjithashtu. Reperët dhe artistët e tjerë që shënuan disa nominime në kategori të ndryshme janë Moneybagg Yo, Tyler, The Creator, Migos, DJ Khaled, 21 Savage & Metro Boomin dhe J. Cole, Lil Nas X, Sweetie dhe Doja Cat. Çdo gjë mbetet për t’u parë prandaj na mbetet vetëm të presim. Ndërkohë, ja se cila është lista e plotë e të nominuarve:

Albumi ‘Hip hop’ i vitit

A Gangsta’s Pain – Moneybagg Yo
Call Me If You Get Lost – Tyler, the Creator
Culture III – Migos
Good News – Megan Thee Stallion
Khaled Khaled – DJ Khaled
Savage Mode II – 21 Savage & Metro Boomin
The Off-Season – J. Cole

Kënga e vitit

Back in Blood – Produced by YC (Pooh Shiesty feat. Lil Durk)
Late at Night – Produced by Mustard (Roddy Ricch)
Laugh Now Cry Later – Produced by G. Ry, Cardogotwings, Roget Chahayed & Yung Exclusive (Drake feat. Lil Durk)
Up – Produced by Yung DZA, Sean Island, DJ Swanqo (Cardi B)
WAP – Produced by Ayo & Keyz (Cardi B Feat. Megan Thee Stallion)
Whole Lotta Money (Remix) – Produced by London Jae, Beatgodz, Tee Romano (Bia feat. Nicki Minaj)

Aritisti ‘Hip Hop’ i vitit

Cardi B
Drake
J. Cole
Lil Baby
Megan Thee Stallion
Tyler, the Creator

Video më e mirë ‘Hip Hop’

Cardi B – Up
Cardi B feat. Megan Thee Stallion – WAP
Chris Brown & Young Thug – Go Crazy
Drake feat. Lil Durk – Laugh Now Cry Later
Lil Nas X – Montero (Call Me By Your Name)
Saweetie feat. Doja Cat – Best Friend

Artisti më i mirë i ri ‘Hip Hop’

Blxst
Coi Leray
Don Toliver
Morray
Pooh Shiesty
Yung Bleu

Bashkëpunimi më i mirë

21 Savage & Metro Boomin Feat. Drake – Mr. Right Now
Bia feat. Nicki Minaj – Whole Lotta Money (Remix)
Cardi B feat. Megan Thee Stallion – WAP
DJ Khaled feat. Lil Baby & Lil Durk – Every Chance I Get
Drake feat. Lil Durk – Laugh Now Cry Later
Pooh Shiesty feat. Lil Durk – Back in Blood

Dyshja ose grupi më i mirë

21 Savage & Metro Boomin
Chris Brown & Young Thug
City Girls
Future & Lil Uzi Vert
Lil Baby & Lil Durk
Migos

Interpretuesi më i mirë live

Busta Rhymes
Cardi B
DaBaby
Doja Cat
Megan Thee Stallion
Tyler, the Creator

Tekstshkruesi i vitit

Benny the Butcher
Drake
J. Cole
Lil Baby
Megan Thee Stallion
Nas

Ritmi më i mirë ndërkombëtar

Ladipoe (Nigeria)
Nasty C (South Africa)
Xamã (Brazil)
Laylow (France)
Gazo (France)
Little Simz (UK)
Dave (UK)

Video-Regjisori i vitit

Cole Bennett
Colin Tilley
Dave Meyers
Director X
Hype Williams
Missy Elliott

DJ i vitit

Chase B
D Nice
DJ Cassidy
DJ Drama
DJ Envy
DJ Jazzy Jeff
DJ Scheme
Kaytranada

Producenti i vitit

DJ Khaled
Hit-Boy
Metro Boomin
Mustard
The Alchemist
Tyler, the Creator

“Hustler of the Year”

Cardi B
Drake
Lil Baby
Megan Thee Stallion
Saweetie
Yung Bleu

Platforma më e mirë ‘Hip Hop’

Complex
Genius
Hip Hop DX
Hot New Hiphop
The Breakfast Club
The Shade Room
Worldstar Hiphop
XXL

Teksti më i mirë në këngë

Cardi B, “Type S – – t” (Migos feat. Cardi B)
Drake, “Havin’ Our Way” (Migos feat. Drake)
Jay-Z, “What It Feels Like” (Nipsey Hussle feat. Jay-Z)
Lil Durk, “Back in Blood” (Pooh Shiesty feat. Lil Durk)
Megan Thee Stallion, “On Me (Remix)” (Lil Baby feat. Megan Thee Stallion)
Roddy Ricch, “Lemonade (Remix)” (Internet Money feat. Don Toliver & Roddy Ricch)

Kënga më me shumë impakt

Black Thought, “Thought Vs Everybody”
Lil Nas X, “Montero (Call Me By Your Name)”
Lil Baby & Kirk Franklin, “We Win”
Meek Mill Feat. Lil Durk, “Pain Away”
Nipsey Hussle feat. Jay-Z, “What It Feels Like”
Rapsody, “12 Problems”