Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Gossip Showbiz

Billie Eilish dhe “marrëdhënia e tmerrshme” që ajo ka me trupin e saj!

Këngëtarja e njohur Billie Eilish është e para që pranon se ka një marrëdhënie të tmerrshme me trupin e saj dhe perceptimin publik. Në një intervistë për “The Guardian” për të promovuar albumin e saj të dytë, “Happier Than Ever”, ylli i pop -it rrëfeu se mediat sociale mund të kenë një ndikim jashtëzakonisht negativ në mënyrën se si ajo e sheh veten.

Unë shoh njerëz në internet, duket sikur nuk i kam parë kurrë. Dhe menjëherë jam duke thënë: “Oh Zot, si duken kështu. Unë i njoh të mirat dhe të këqijat e kësaj industrie dhe atë që njerëzit përdorin në të vërtetë në fotografi dhe në fakt e di se çfarë duket e vërtetë mund të jetë e rreme. Megjithatë unë ende the se:”O Zot. Kjo më bën të ndihem vërtet keq. Dua të them, jam shumë e sigurt në atë që jam dhe jam shumë e kënaqur me jetën time, padyshim që nuk jam e kënaqur me trupin tim, por kush është?

Ajo vazhdoi të shpjegojë:

Që kur isha fëmijë, babai im dhe unë gjithmonë flisnim për një lloj të caktuar personi që është aq i pasigurt, apo bëjnë një gjë të çuditshme në fytyrë, sepse ata gjithmonë duan të duken mirë. Unë e kam vënë re këtë dhe kjo më trishton. Është një humbje e madhe të përpiqesh të dukesh gjithmonë mirë. Është një humbje e gëzimit dhe lirisë në trupin tuaj. 

Eilish është përpjekur të merret me imazhin e saj të trupit duke veshur rroba më të gjera që i lejojnë asaj të lëvizë rehat në skenë, por ato veshje vijnë gjithashtu me vështirësitë e tyre kur bëhet fjalë për vetë-perceptimin. Ajo shpjegon:

Kur jam në skenë, më duhet të shkëputem nga idetë që kam për trupin tim, sidomos sepse vesh rroba që janë më të mëdha dhe më të lehta për t’u zhvendosur pa treguar gjithçka dhe ato mund të jenë vërtet joshëse.