Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Billy Porter kritikon ashpër kopertinën e Harry Styles për Vogue!

Pothuajse një vit pasi Harry Styles hyri në histori me kopertinën e tij të Vogue 2020, Billy Porter po vë në dyshim vendimin e revistës. Kur bëhet fjalë për kopertinën historike të Harry Styles në Vogue, Billy Porter e ka bërë të qartë se ai nuk mendon se zgjedhja ishte aq e artë.

Harry u bë burri i parë që u shfaq solo në kopertinën e revistës ikonike të modës në të gjithë historinë e saj 127-vjeçare. Pika historike u bë edhe më domethënëse kur ai pozoi me një fustan të mbuluar me një xhaketë Gucci. Sidoqoftë, Porter nuk e duartrokiti momentin.

Ndihem sikur industria e modës më ka pranuar sepse duhet. Nuk jam domosdoshmërisht i bindur dhe ja pse. Unë krijova diskutimin [për modën jo-binare] dhe megjithatë Vogue e vendosi Harry Styles, një burrë të bardhë heteroseksual, me një fustan në kopertinën e tyre për herë të parë.

Unë nuk po e pengoj Harry Styles, por a është ai që ju do të provoni dhe përdorni për të përfaqësuar këtë diskutim të ri? Atij nuk i intereson, ai thjesht po e bën atë sepse është gjëja për të bërë.

Kjo është politikë për mua. Kjo është jeta ime. Më është dashur të luftoj gjithë jetën time për të arritur në vendin ku mund të vesh një fustan në Oscar dhe të mos qëllohet me armë tani. E tëra që duhet të bëjë është të jetë i bardhë dhe heteroseksual.

Billy Porter, Best Dressed Stars, 91st Academy Awards