Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Bruce Lee apo Xhensila Myrtezaj? Këngëtarja bie dakord me krahasimin e çuditshëm…

Xhensila Myrtezaj është një këngëtare shumë e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj numërojnë miliona klikime vetëm pak ditë pas publikimit. Projekti i saj më i fundit muzikor është ai në bashkëpunim me Lumi B. “Prit pak” afro katër muaj pas publikimit ka mbi 15 milion klikime dhe sërish renditet në listën e ‘The Top List’.

Jo vetëm një këngëtare shumë e mirë dhe e suksesshme, por Xhensila gjithashtu është një nga personazhet e famshme që eksperimentojnë dhe janë gjithmonë të kuruara kur bëhet fjalë për ‘look-un’ e tyre. Megjithatë, edhe pse jemi mësuar ta shohim këngëtaren bukuroshe gjithmonë tepër vajzërore, Xhensila pak ditë më parë publikoi disa foto nga një set fotografik i bërë së fundmi ku shfaqej me flokët komplet të prerë shkurt dhe na la pa fjalë.

Mirëpo, duket se një prej ndjekësve ky ‘look’ i ngjason me një personazh dhe i ka bërë këngëtares një krahasim paksa të çuditshëm. Një komentues e ka krahasuar Xhensilën me Bruce Lee dhe ajo duket se është mëse dakord me këtë, pasi e ka ripostuar komentin dhe krahas ka shkruar:

Lotttt 

Marovaaa

Po ju çfarë mendimi keni, ngjason Bruce Lee me Xhensilën?

Nuk janë të pakta rastet, ku të famshmet inspirohen apo në mënyrë të rastësishme bëjnë ‘xing’ me veshjet e tyre. Gjithmonë vajzat e showbiz-it përpiqen të ruajnë veçantinë e tyre duke mos u shfaqur me të njëjtin ‘look’ në daljet e tyre televizive.

Xhensila Myrtezaj duket se është inspiruar nga një tjetër këngëtare. Bëhet fjalë pikërisht për Elhaida Danin dhe fustanin e saj që mbante veshur në klipin e këngës “Amore”. Një fustan i shkurtër i hapur në pjesën e parme në formën e zemrës, i cili e shfaq dekoltenë në mënyrë shumë provokuese duket se jua ka ‘vjedhur’ zemrën vajzave tona.

E para ka qenë Elhaida që e ka veshur në klipin “Amore”, pjesë e albumit “ZanIN”, ndërsa Xhensila e ka publikuar pak ditë më parë në llogarinë e saj në Instagram. I vetmi ndryshim mes tyre është ngjyra, ku Elhaida e ka në ngjyrën rozë, ndërsa Xhensila në të zezë.

Këngëtarja ka paralajmëruar se do të lançojë këngën e saj më të re, por ende nuk dihet zhanri apo data e publikimit të projektit muzikor, ndaj jemi në pritje të detajeve të tjera nga vetë Xhensila.