Çdo gjë është ashtu si duket
Alba Ruço zbulon në TAR gjithçka rreth pasionit të saj për bizhuteritë, vlerën dhe rëndësinë e tyre!

Sot e ftuar në emisionin “Çdo gjë është ashtu si duket” ka qenë dizajnerja e…

Muhabetet e shqiptarëve në kafe janë vetëm politike, nuk flasin për libra…

Të ftuar në këtë episod të ‘Çdo Gjë Është Ashtu Si Duket’ ishin dy gazetarët…

Lufta e madhe për diversitetin/Joni Vorpsi tregon në TAR gjithçka rreth situatës në vendin tonë!

Sot i ftuar në studio në emisionin “Çdo gjë është ashtu si duket” ishte Joni…

Situata e industrisë muzikore dhe problemet e saj pas pandemisë së Covid-19 sipas Lura Elezit!

Sot në emisionin “Çdo gjë është ashtu si duket” është diskutuar në lidhje me industrinë…

Arbër Çepani zbulon ekskluzivisht për TAR gjithçka që nuk dinim rreth eksperiencës së tij në “DWTS”!

Sot i ftuar në “Çdo gjë është ashtu si duket” ka qenë një nga konkurrentët…

“Estetika e dhunës”, një ndërthurje mes dhunës, letërsisë dhe artit në një koncept të padëgjuar më parë!

Roland Barthes dikur propozoi që të bëjmë dallimin midis ‘dhunës’ dhe ‘të dhunshmes’, kjo e…

“Shoqëria e sfilitur”, ‘sëmundja’ e kohëve moderne! Byung-Chul Han trajton pikërisht këtë fenomen social!

“Shoqëria e sfilitur” trajton fenomenin e lodhjes në shoqëritë tona kapitaliste dhe simptomat e lidhura…

“Lost in translation”, e ftuar Aida Baro!

“Çdo gjë është ashtu si duket” ju ka shoqëruar çdo të enjte nga ora 18:00…

Gjithçka që “Çdo gjë është ashtu si duket” ka prekur, sot episodi i fundit!

“Çdo gjë është ashtu si duket” ju ka shoqëruar çdo të enjte nga ora 18:00…

Marrëdhënia ‘e thyer’ me median, i ftuar Ervin Goci!

I ftuari episodin e sotëm të ‘Çdo gjë është ashtu si duket’ ishte Ervin Goci,…

Ndryshimet klimatike, pasojat negative dhe cilat janë zgjidhjet, zbuloni gjithçka në “Çdo gjë është ashtu si duket”!

Në këtë podcast shndërrimi të “Çdo gjë është ashtu si duket” u fol për procesin…

Gati për universitet? Një guidë e shkurtër mbi zgjedhjen e degës nga Besart Xhaferri!

Besart Xhaferri, ekspert dhe konsulent edukimi dhe karriere ishte i ftuar ditën e sotme në…

Sportet elektronike, nga lojë në profesion!

Prezantuesi britanik Paul ‘Redeye’ Chaloner është një nga personalitetet më të mëdha në lojërat elektronike…

Çfarë janë sportet elektronike, një sektor në rritje për vendin tonë?

Lojërat elektronike dhe e-sportet elektronike përbëjnë sot një sektor të gjallë dhe në rritje, i…

Përdorimi i objekteve të kultit, ja si interpretohet nga Sokol Çunga dhe Andi Rëmbeci!

Në këtë episod i ‘Çdo gjë është ashtu si duket’ u diskutua lidhur me një…

Loren Nikaj na njeh më tepër me muzikën techno-elektronike!

Një episod shumë dinamik këtë të enjte në “Çdo gjë është ashtu si duket”, teksa…

Aktivisti dhe poeti Agon Rexhepi shpjegon sloganin e fuqishëm: “Ne jemi familje!”

“Çdo gjë është ashtu si duket” erdhi mjaft ndryshe këtë të enjte teksa me rastin…

Manifesta, organizimi që vjen për herë të parë në Ballkanin Perëndimor me qendër Prishtinën!

Ashtu si çdo episod i ‘Çdo gjë është ashtu si duket’ ku nga java në…

“Castigat”, një përmbledhje tregimesh përtej realitetit të rëndomtë!

Edhe pse me prejardhje nga shprehja latine “Castigat ridendo mores”, “i korrigjon zakonet duke qeshur…

Administratorët e revistës kritike online “Peizazhe të fjalës”, në një intervistë shumë të veçantë!

Ky është episodi i 12 i “Çdo gjë është ashtu si duket” dhe Anna Shkreli…

Çfarë duhet bërë për të gjetur lumturinë? Përgjigjen e gjeni tek “Inxhinieria e brendshme” nga Sadhguru!

Si të siguroheni që koha të mos ju kalojë nëpër gishta? Çfarë duhet bërë për…

Elona Spahiu: “Toka po zhduket në mënyrë katastrofike, nuk do të kemi më ushqim për të ushqyer fëmijët!”

‘Çdo gjë është ashtu si duket’ nuk është asnjëherë njësoj. Nga episod në episod, temat…

Gjithçka rreth fitnesit, me të ftuar Ledian Selimaj – një intervistë për të mos u humbur!

Ky është një podcast shndërrimi dhe ditën e sotme i ftuar në “Çdo gjë është…

Gjuha e arkitekturës dhe reflektimi mbi ndryshimet në Tiranë sjellë në veprën “Identitete Pluskuese”!

Ky episod i “Çdo gjë është ashtu si duket” me Anna Shkrelin, solli vëmendjen tek…

Arkitektura e Shtesave: Rregulli brenda kaosit, Arba Baxhaku na tregon më shumë rreth arkitekturës shqiptare dhe jo vetëm…

‘Çdo gjë është ashtu si duket’ nuk është asnjëherë njësoj. Nga episod në episod, temat…

“Uses of the Erotic”, një guidë për të gjitha gratë për të rimarrë fuqinë e erotikës në dorën e tyre!

Si një grua që e dashuron veten e saj, me siguri keni dëgjuar tashmë për…

Rea Nepravishta: “Lufta është e përbashkët, nuk është vetëm e grave!”

E ftuar ditën e sotme në “Çdo gjë është ashtu siç duket” ishte Rea Nepravishta…

Asgjë veç së vërtetës, trashëgimia e “1984” e George Orwell!

Jemi mësuar tashmë që të enjteve të shijojmë pasazhe nga libra të ndryshëm në Top…

Gjuha kriminalistike dhe si mund të kuptojmë simptomat e para të sëmundjeve të rënda me anë të ligjëratës, e ftuar Ledi Shamku!

‘Çdo gjë është ashtu si duket’ është një nga risitë më të fundit të Top…

Shfrytëzimi i trupave të vdekur për arsye politike, i ftuar Klejd Këlliçi!

“Çdo gjë është ashtu si duket” vjen edhe këtë të enjte me një tjetër episod…

“Rrno vetëm për me tregue”, një vepër për të cilën ka nevojë ndërgjegjja jonë!

Jemi mësuar tashmë që të enjteve të shijojmë pasazhe nga libra të ndryshëm në Top…

Killua ‘hap zemrën’ dhe rrëfen në TAR bullizimin në adoleshencë që u bë burim frymëzimi për artin e tij!

‘Çdo gjë është ashtu si duket’ është emisioni më i ri podcast në TAR ku…

Të jetosh momentin, mesazhi që vjen me “Fuqia e së tashmes”!

Libri “Fuqia e së tashmes” u promovua në fund të viteve ’90 dhe ishte një…

Në “Çdo gjë është ashtu si duket”, Anisa Bardhi na flet për obsesionet!

“Çdo gjë është ashtu si duket” erdhi me episodin e radhës ditën e sotme për…

Mikaela Minga: “Prezenca e shqiptarëve të Kosovës në Festival sjell një…”

‘Çdo gjë është ashtu si duket’ është programi më i ri podcast i nisur në…

Libri i Tony Wood me titull “Russia Without Putin” arrin të marrë vëmendjen e të gjithëve!

Është e pamundur të mendosh për Rusinë sot pa menduar për Vladimir Putin. Më shumë…

“Çdo gjë është ashtu si duket”/Jeta e natës në Tiranë dhe jo vetëm, sipas Ardita Luca!

“Çdo gjë është ashtu si duket” erdhi me episodin e dytë ditën e sotme për…

Mes nesh ka një fantazëm?! Sokol Çunga zbulon institucionin publik në Tiranë, në të cilin dyshohet se ka një fantazëm!

Këtë të enjte, nisi rrugëtimin e tij emisioni më i ri në Top Albania Radio…