Aktualitet
Greqi, hyri mes flakëve e shpëtoi një fëmijë, mediat greke lavde heroit shqiptar!

Në mediat greke, sot i bëhet jehonë aktit heroik të një 22-vjeçari, djalë i dy…

Pas arrestimit për pastrim parash, Alda Klosi shtrohet në spital/Probleme me tensionin!

Alda Klosi shtrohet në spital. Ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Financave në kohën kur…

Transporti i klandestinëve drejt Malit të Zi, shkon në 2 numri i të ndaluarve të operacionit “Rrjeta”!

Shkon në dy numri i të arrestuarve në kuadër të operacionit të koduar “Rrjeta” kundër…

Dje u pezullua nga moti i keq, sot rinis lundrimi i trageteve në Durrës-Bari e anasjelltas!

Sot rinis lundrimi i trageteve në Durrës-Bari e anasjelltas. Moti i keq u bë shkak…

Dëborë e temperatura disa gradë nën zero/I ftohti mbërthen Shqipërinë!

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, duke filluar nga dita e sotme, por edhe gjatë javës në…

I pasur në burime, por veriu i Shqipërisë mbetet ndër zonat më të varfëra/Ritme të ulëta zhvillimi!

Zona malore në veri vazhdon të ketë ritme të ulëta zhvillimi krahasuar me pjesën tjetër…

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1 qytetar i infektuar dhe 19 të shëruar në 24 orët e fundit!

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije bilancin e Covid 19 për 24 orët e…

Bujqësia në vendnumëro/ Ekspertët: Viti që kaloi, nuk ishte një moment suksesi!

Rritja e eksporteve bujqësore në vitin 2022 arriti vlerën e 55 miliard lekëve, kjo gjë…

Ndryshojnë sërish çmimet e karburanteve, Bordi i Transparencës publikon shifrat!

Çmimet e karburanteve kanë pësuar sërish ndryshime ditën e sotme pas mbledhjes së Bordit të…

E punësuar për mirëmbajtjen e banesës në Tiranë, përfundon duke e vjedhur/Pranga pastrueses!

Grabiti para’ në shtëpinë ku ishte punësuar për ta mirëmbajtur në rrugën “Vaso Pasha” në…

Ndalimi i Alda Klosit, Prokuroria Tiranë jep detaje!

Prokuroria e Tiranës jep detaje për ndalimin e Alda Klosit mbrëmjen e së premtes dhe…

Gjykata pezullon me 3 muaj mjekët e QSUT-së që merrnin para’ për skanerin!

Gjykata e Tiranës vendosi pezullimin nga detyra për 3 muaj për mjekun dhe teknikun e…

Pas arrestimit për korrupsion, Top Channel siguron dosjen e rastit të mjekut e teknikut të imazherisë në QSUT!

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka siguruar dosjen e mjekut dhe teknikut të imazherisë…

Shpërndanin kokainë e heroinë në Tiranë, 4 në pranga/Grupi drejtohej nga një 40-vjeçare!

Goditet një grup që shpërndante droga të forta në Tiranë, pranga drejtueses së tij, Brikena…

Moti i keq, sot nuk ka nisje të trageteve të linjës Durrës-Bari-Durrës!

Moti i keq, anulojnë lundrimet dy tragete që sonte planifikohej të niseshin nga Porti i…

Trafikonin emigrantë ilegalë drejt Malit të Zi, një në pranga dhe dy në kërkim në Shkodër!

U kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesës për në Malin e Zi, një…

Hakerohet sistemi i doganave në Maqedoninë e Veriut, bllokime në pikëkalimin e Qafë Thanës!

Hakerat sulmojnë sistemin e palës maqedonase, bllokohen 118 mjete të vogla dhe mbi 20 kamiona…

Arrestimi i Alda Klosit, Rozeta Dobi: Më tha t’i merrja paratë që të fajësonte bashkëshortin!

Arrestimi i Alda Klosit për pastrim parash, dalin të tjera detaje që çojnë në ndryshim…

Arrestohet Alda Klosi, zyrtarja dyshohet për pastrim parash/Ish-pastruesja e saj foli edhe për Arben Ahmetajn!

Arrestohet Alda Klosi, ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë në kohën kur ministër ishte…

Akuzat për përfshirje në çështjen e “McGonigal”/ Rama reagon ashpër ndaj opozitës!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një postimi në Twitter në mënyrë shumë…

16 qytetarë të infektuar me Covid gjatë 24 orëve të fundit në vend, dy të shtruar në spital!

Ministria e Shëndetësisë: 411 testime, ka 16 qytetarë të infektuar, nuk ka asnjë humbje jete…

Apeli nis punën/ Janë ende 25 mijë gjyqe që nuk kanë një datë të përcaktuar!

Nga 32 mijë dosje që u mblodhën të gjitha në një të vetme, në Gjykatën…

Bordi i Transparencës publikon çmimet e reja, nafta ulet me 5 lekë!

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja të hidrokarbureve, ku nafta është ulur me…

New York Times tregon hetimin e FBI/ Faktet e reja për takimet me Ramën dhe pagesa 225 mijë dollarë nga Neza

Gazeta New York Times ka zbuluar detaje të reja se si ish zyrtari i lartë…

Anglia, operacion ndaj shqiptarëve! “Bridora” synon të dëbojë sa më shumë azilkërkues

Ministria britanike e Emigracionit, Home Office ka urdhëruar njësitë e azilit të punojnë kryesisht me…

Bënin skanera kundrejt shpërblimit monetar, në pranga mjeku dhe tekniku i imazherisë në QSUT

Një mjek dhe një teknik imazherie të cilët punonin në Qendrën Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’,…

Vdes në aksident në Tiranë 20 vjeçari, në Durrës motori i merr jetën të moshuarit

Një aksident me vdekje ka ndodhur sot në zonën e Freskut në Tiranë. Mësohet se…

Konkursi “Auto Moto Park”, Rama: Në Shqipëri në të ardhmen garë të Formula 1

Kryeministri Edi Rama është i pranishëm në konkursin Ndërkombëtar për Projektin “Auto Moto Park Albania”….

Rama publikon pamje nga punimet për zgjerimin e aksit Elbasan-Qafë Thanë: Shkurton distancat

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke publikuar pamje nga kantieri për zgjerimin e…

Qarku i Kukësit zbardhet nga dëbora, nuk raportohen probleme

Rënia e temperaturave është shoqëruar me reshje dëbore në qarkun e Kukësit. Trashësia e saj…

Çështja e “McGonigal”/ Rama në Top Story: E kam takuar në prani të një miku të tij, nga unë s’ka përfituar asgjë

Çështja e “McGonigal”, është ndër diskutimet më të nxehta aktualisht në politikën shqiptare. Edhe pse…

“O gomonet, o pushtetin”/ Paralajmërimi i i Ministres së Brendshme britanike

Ministrja e Brendshme britanike Suela Braverman, në një intervistë për Daily Telegraph, konfirmoji atë ç’ka…

Greqia autostradë drejt Shqipërisë; do të ndërtohet rruga Janinë-Kakavijë me 4.5 milionë euro kilometri

Greqia ka shpallur tenderin për ndërtimin e autostradës Janinë – Kakavijë, pas 20 vitesh diskutime….

Demokracia, Shqipëria bën përmirësim! The Economist: Një nga 10 performuesit më të mirë në 2022

Shqipëria është përmirësuar për të tretin vit radhazi në Indeksin e Demokracisë, duke u vlerësuar…

Pas shkrirjes së 6 Gjykatave të Apelit, këta janë gjyqtarët e seksionit civil dhe atij penal

Pas shkrirjes së gjashtë Gjykatave të Apelit në një të vetme me një trupë prej…

Aksidentoi të miturin dhe tentoi të largohej, ndalohet 53 vjeçari në Vlorë

Një 53 vjeçar është shoqëruar në policinë e Vlorës pasi aksidentoi një 11 vjeçar dhe…

Fshehu dënimin në Greqi, dënohet kryebashkiaku i Mallakastrës!

Kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj u dënua sot me 6 muaj burg që iu konvertuan…

Çmimet e karburanteve, litri i naftës 197 lekë, i benzinës 189!

Me vendimin e sotëm të Bordit të Transparencës ndryshojnë çmimet e karburanteve dhe nga ora…

Dështoi seanca paraprake për inceneratorin e Elbasanit, gjyqtari nuk dha vendim!

Edhe në procesin për inceneratorin e Elbasanit, gjyqtari paraprak nuk mundi dot të japë një…