Bota

Dekret i ri me masa anti-COVID në Itali
SHBA kritikon ashpër Turqinë për provën me sistemin rus të mbrojtjes ajrore
Kriza e koronavirusit, shtyhen disa vendime të BE-së
Detaje të reja nga vrasja e biznesmenit në Himarë
Vala e dytë e COVID-19/ Lombardia mbyll baret dhe restorantet
Merkel thirrje gjermanëve të pakësojnë takimet dhe udhëtimet
Zelandë e Re/Jacinda Ardern siguron mandatin e dytë, në fokus luftimi i pabarazisë sociale
Mbi 39 milionë të prekur nga koronavirusi në të gjithë botën
OBSH: Deksametazoni, ilaçi i vetëm efikas kundër COVID-19
Kompania farmaceutike ‘Pfizer’ kërkesë për miratimin e vaksinës nga SHBA
Covid-19, OKB: “Rritet niveli i varfërisë dhe urisë”
Zelanda e Re gati për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare
Britania: Bisedimet tregtare me BE-në kanë “përfunduar”
Merkel: “Përparimi në marrëdhëniet BE-Turqi është në interes të të dyja palëve”
Johnson: Britania “gati” për mundësinë e mosarritjes së marrëveshjes tregtare me BE-në
OBSH: Remdesiviri është pak ose aspak efektiv në trajtimin e Covid-19
Izrael, parlamenti votoi pro normalizimit të raporteve me Arabinë
Çekia rekord të infektuarish me koronavirus
Joe Biden fituesi i të dytit debat presidencial
Eksperti amerikan: “Imuniteti i tufës është marrëzi totale”
Covid-19, mbi 38 milionë të infektuar në të gjithë botën
Komisioni Evropian miraton strategjinë e vaksinimit anti-Covid
Koronavirusi, anulohet debati i drejtpërdrejt Trump-Biden