Editori Sugjeron
Mesa duket, ju po bëni një gabim të madh me fëmijët tuaj, sipas ekspertes së prindërimit!

Që në moshë shumë të re, shumë prej nesh me siguri u mësuan se ndarja…

Jonida Maliqi rikthehet këtë verë me “Hije”! Këngëtarja na zbulon ekskluzivisht për TAR më shumë mbi këngën e saj të re!

Jonida Maliqi është një nga këngëtaret më me stil dhe padyshim që tanimë është edhe…

Ja kush janë tre më ‘hamshorët’ në “Kepi i Tundimeve” sipas jush…

Kohëve të fundit autorja Olsa Muhameti na kishte treguar se së shpejti duhet të presim…

A janë klubet e futbollit markat e reja të veshjeve të përditshme?!

Gjatë dekadës së fundit, fanellat e futbollit është bërë një element kryesor i garderobës që…

Lee Pace nuk ju detyrohet asgjë por gjithsesi na jep gjithçka!

Gjatë një drekë me rizoto dhe burrata kremoze në një kafene me diell në Paris,…

Pesë arsye pse ora juaj e ardhshme duhet të jetë rozë!

Ngjyra pink, një shekull i stereotipeve të ‘rënda’ gjinore e ka ngarkuar atë me disa…

‘Billboard Hot 100’ kryesohet nga këto ‘top 5’ hite!

Billboard Hot 100 është tabela standarde e regjistrimeve të industrisë muzikore në Shtetet e Bashkuara…

5 mënyra për të veshur xhinsin e bardhë…

Kur është e bardhë, origjina utilitare e xhinseve merr një ‘fytyrë’ të re. Aq i…

Trend-i i këtij sezoni, ju prezantojmë me 4 aksesorët më stil të flokëve!

Nga rrethat luksoz dhe shallet e spikatura, zbukurimet e mrekullueshme të flokëve po ‘kthejnë kokën’…

Hotelet më të bukura në botë të cilat ofrojnë një pamje spektakolare!

Nga peisazhet e mëdha të shkretëtirës dhe brigjet vezulluese deri te malet mahnitëse dhe horizontet…

Si të trajtoni me kujdes një fytyrë me akne? Ndiqni këshillat e supermodeles Rosie Huntington-Whiteley!

Pas vitesh ballafaqimi me aknet dhe shpërthimet e lëkurës, sipërmarrësja e bukurisë dhe supermodelja Rosie…

Si të visheni në punë pasi jeni rikthyer nga pushimet…

Së shpejti kaloni nga shtëpia dhe pushimet në zyrë dhe një nga detyrat kryesore është…

Për bizhuteritë më stil të momentit ndiqni këto llogari në Instagram!

Për të gjitha vajzat që janë të apasionuara pas të bukurës në këtë artikull do…

Ky model flokësh kaq ekzotik po ‘çmend’ vajzat e showbiz-it tonë!

Shpesh përpiqemi të gjejmë kush kopjoi kë, por ndonjëherë disa ‘look-e’ janë thjesht trende që…

Çmime të larta në plazh? Ja si votojnë qytetarët në sondazhin e TAR!

Çdo sezon veror tema e çmimeve është një problematikë që gjithmonë merr një vëmendje shumë…

Mos harroni të dëgjoni muzikën e përzgjedhur nga Dj XXL sonte në “Selected By”!

Mendoni se mund të quhet e plotë e diela juaj nëse nuk është programi juaj…

Einxhel Shkirës i soset durimi, reagon ashpër në rrjete sociale!

Einxhel Shkira është një nga personazhet publike më të komentuar të momentit. Që pas “Big…

“Vera është gjithashtu e jona”, Top Albania Radio ka një mesazh për ju!

Duke marrë shkas nga nisma e Ministrisë së Barazisë së Spanjës që ka nisur një…

Sot Dita Ndërkombëtare e Miqësisë, gëzuar për miqtë e vërtetë!

30 korriku është Dita Ndërkombëtare e Miqësisë e Kombeve të Bashkuara. Miqtë vijnë në të…

“Të gjithë trupat janë trupa plazhi”: Ministria e Barazisë e Spanjës nis fushatën verore!

Ministria e Barazisë e Spanjës ka nisur një fushatë kreative verore që inkurajon gratë e…

“A mund të blejë paraja lumturinë?!”/Studimi i fundit i jep përgjigje kësaj ‘dileme’!

“Paraja nuk mund të të blejë lumturinë” ose është një pasqyrë e pranuar gjerësisht ose…

Spotify kryesohet nga këto ‘top 5’ këngë në klasifikimin e kësaj jave!

Rrugëtimi 5-ditor i “Lancio” mbyllet këtë të premte me një tjetër episod dinamik, ku do…

Cila është renditja e VIP-ave në “Social Top 5” për këtë javë?

“Social Top 5”, një rubrikë që sjell vëmendjen tek personazhet e famshëm, qofshin ata shqiptarë…

Nuk do donim të ishim në vendin e tyre! Bëni kujdes që të mos përfundoni si këta vip-a të djegur nga dielli…

Në këto ditë të nxheta përveç se duhet të shijoni kohën tuaj të lirë buzë…

Zbuloni se cilat janë ‘top 5’ këngët më të votuara në klasifikimin e ‘Top Awards’!

The Top List është klasifikimi i 100 këngëve më të mira të artistëve tuaj të…

Historiku i body-t të famshëm që frymëzoi J.Lo dhe Beatrix Ramosaj!

Gjithmonë na ka rënë rasti që të shikojmë personazhe të showbizit shqiptar dhe të huaj…

Të gjithë po flasin për vajzat, po djemtë si duhet të vishen në plazh?! Ja disa nga sugjerimet e djemve të showbiz-it tonë…

Të gjithë këto kohë po flasin se si vajzat duhet të vishen në plazh, çfarë…

Xheraldina Vula pjesë e “BBV”?! “Veç po u futëm bashkë…”

“Pardon My French” mbyll sot një tjetër sezon të suksesshëm me dy të ftuar shumë…

Xheraldina dhe Agron Vula shprehen si asnjëherë më parë për Ledrin, Sarën dhe Poem!

“Pardon My French” mbyll sot një tjetër sezon të suksesshëm me dy të ftuar shumë…

Xheraldina e Agron Vula të pandashëm në punë e në jetë!

“Pardon My French” mbyll sot një tjetër sezon të suksesshëm me dy të ftuar shumë…

Zbuloni ‘top 5’ këngët që kryesojnë për këtë javë në Mbretërinë e Bashkuar!

“Lancio” është emisioni muzikor në Top Albania Radio, i cili nën moderimin e Albana Ruçi,…

“Pardon My French” mbyll sot një tjetër sezon të suksesshëm me një super episod për të mos u humbur!

Një emision ku si asnjëherë më parë mendimet dhe fjalët vijnë si në jetë, të…

Si rrallëherë Mariza Ikonomi flet për partnerin dhe zbulon planet për dasmën e saj në TAR!

E ftuar sot në emisionin “Live From Tirana” këngëtarja e njohur Mariza Ikonomi ka folur…

Si erdhi kënga e re “Të dua ty” nga Mariza Ikonomi?! Këngëtarja zbulon gjithçka ekskluzivisht në TAR!

Sot e ftuar në “Live From Tirana” ka qenë një nga këngëtaret më të njohura,…

39-vjeçari pëson dëmtime të rënda në fytyrë pasi cigarja elektronike i shpërtheu në gojë!

Një punëtor fabrike ka paralajmëruar të gjithë përdoruesit e cigareve elektronike pasi pajisja e tij…

Portreti i trimërisë: Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelenska!

Nuk ka asnjë skenar për zonjat e para në kohë lufte, dhe kështu Olena Zelenska…

‘Top 5’ albumet që kryesojnë këtë javë klasifikimin italian!

Muzika është një art i mrekullueshëm që fal vetëm qetësi dhe paqe. E kur bëhet…

“Ndryshe” përmbyll sot sezon me një ‘best of’ për të mos u humbur!

Politika dhe aktualiteti, të para ndryshe. Shkundja sarkastike e realitetit politik dhe social që jetojmë…

Fundjavë në qytet, fshat apo dasmë?! Ja produktet thelbësore që duhet të keni në çantën tuaj!

Paketimi. Për disa, kjo është një shije emocionuese e aventurës së ardhshme. Për të tjerët,…