Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sociale
Zbuloni fshatin ku ka vetëm meshkuj!

Me vendndodhje disa kilometra larg autostradës Rrogozhinë-Kavajë, në një fshat ku jetojnë rreth 20 familje…

Sinjalet e vajzave kundrejt djemve që tregojnë se është ndezur një ‘dritë jeshile’…

Në episodin e sotëm të “Sot Nuk Është e Hënë” ishte e ftuar gazetarja Blerina…

Me këto 5 hapa do të mund të fitoni respektin e të gjithëve në vendin e punës!

Të gjithë kërkojnë respekt dhe duan të vlerësohen për punën që bëjnë dhe të marrin…

Nuk gjeni dot gjuhën e përbashkët? Ja si ta bëni më të lehtë komunikimin me prindërit

Ndoshta flisni më shumë me miqtë tuaj sesa bisedoni me prindërit. Kjo është shumë normale,…

Të ndërtosh marrëdhënie të mira me kolegët e punës është e vështirë, por jo e pamundur!

Si janë marrëdhëniet që keni me kolegët tuaj? Sipas organizatës ‘Gallup’, njerëzit që kanë një…

Xhoi Jakaj: “Kërkohet shpesh dënimi me vdekje, jam totalisht kundër!”

Aktivistja Xhoi Jakaj ka qenë gjithashtu dhe Drejtoreshë e Burgut të Grave 325. E ftuar…

Aktivistja e të drejtave të njeriut, Mirela Arqimandriti: “Në Shqipëri prindërit i bërtasin fëmijës për notat, nuk kujdesen mos vriten!”

E ftuar sot në “Dita e 8”, aktivistja për të drejtat e njeriut, Mirela Arqimandriti…

Dëshironi të “shiteni” më inteligjentë me të tjerët? Shkenca ju tregon çfarë duhet të bëni

Të gjithë duam të jemi më të zgjuar dhe më të suksesshëm. Megjithatë, ekzistojnë disa…

Dilni gjithmonë në përfundime të nxituara? Ja disa mënyra si të mendoheni mirë para se të merrni vendime

Nëse shpesh e shihni veten duke dalë në përfundime të nxituara, dhe më pas ju…

Mitet e pavërteta në lidhje me sjelljen e vajzave kundrejt djemve!

Ditën e sotme në “Sot Nuk Është e Hënë”, nën moderimin e Koloreto Cukalit, ishte…

Një fund është thjesht një fillim i ri!

Të gjithë e njohin Top Albania Radio-n, të parën media elektronike private kombëtare, me audiencën…

Katër këshilla për nënat e reja në moshë!

Prindërimi është diçka sa e bukur aq edhe e vështirë. Me siguri, është tepër e…

Shqipëria heq kufizimet e pandemisë për turistët e huaj, pritet bum pushuesish

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë ka njoftuar se të gjithë ata…

Ekonomia që vret! 215 vetëvrasje, rriten tentativat në vitin e pandemisë

Rritja e numrit të vetëvrasjeve në Shqipëri u atribuohet faktorëve ekonomikë dhe socialë. Teksa niveli…

Kamioni shemb urën e Darëzezës, ndërpritet komunikimi me fshatrat e zonës bregdetare

Ura e Darëzezës në qarkun e Fierit është shembur në orët e para të mëngjesit….

Sot provimi i parë i Maturës, maturantët do të testohen në gjuhën e huaj

Rreth 34 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit të parë, atij të gjuhës së huaj….

Zv. ministrja e Brendshme, Romina Kuko: “Konsiderohet tabu ushtrimi i dhunës të gruas ndaj burrit, por në Shqipëri ndodh!”

Zv. Ministrja e Brendshme, Romina Kuko e ftuar në ‘Dita e 8’ ka folur rreth…

Turizëm me gomone, ideja që po funksionon në Shqipëri

Nga vend që prodhonte emigrantë që largoheshin me gomone nga vendi, sot Shqipëria është kthyer…

Prof. Artan Fuga: “Kur shteti nuk bën drejtësi, shqiptarët bëjnë vetgjyqësi”

Çdo ditë në lajme përballemi me dhunën që ushtrohet brenda familjes , individi superior ndaj…

Në pamundësi për kredi bankare, biznesi merr fajde në treg të zi

Bizneset po e gjejnë të vështirë të kërkojnë para në banka dhe po i drejtohen…

Sa të fiksuar jemi pas rrjeteve sociale?

Në ditët e sotme fiksimi me rrjetet sociale është kthyer në një “fenomen” ku të…

Për ata që nuk u rritën kurrë dhe vazhdojnë të ëndërrojnë!

23 vite nga krijimi, këtë 1 Qershor, festuam bashkë (shumica prej nesh) shtëpinë tonë të…

Sipas statistikave gratë kërkojnë nga burrat…

Në “Sot Nuk Është e Hënë” ishte e ftuar gazetarja Blerina Shehu e cila foli…

Nesër hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID, ja çfarë parashikojnë ekspertët

Nga nesër hyjnë në fuqi masat e reja anti-covid. Epidemiologu Ilir Alimehmeti është i mendimit…

Studentët e Akademisë së Forcave të Armatosura do të pajisen me dy diploma

Ministri Niko Peleshi thotë se prioritet i Ministrisë së Mbrojtjes do të jetë modernizimi kësaj…

A do të fitosh ca lekë? historia e rrallë e 4 mashtruesve që bënë namin me kartat nga Amerika Latine

Historia më poshtë është e denjë për një skenar filmi dhe si protagonist ka edhe…

“Janar-Mars 2021”, ja sa shqiptarë kërkuan azil në Angli

Rreth 2.840 shqiptarë kanë kërkuar zyrtarisht azil në Mbretërinë e Bashkuar gjatë tre muajve të…

Cilat janë arsyet kryesore të luftës?!

Duket se lufta do të ekzistojë gjithnjë mes vendeve të ndryshme. Vetë Shqipëria dhe shqiptarët…

Dalin datat e provimeve të Maturës Shtetërore, infektimi me COVID dhe celulari ju çojnë në vjeshtë

Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga provimet e maturës, janë rreth 34 mijë maturantë…

Ndiqni këto pesë këshilla dhe ju do ta gjeni veten lider sa hap e mbyll sytë…

E keni ëndërruar ndonjëherë veten lider të një grupi shoqëror e deri te sipërmarrës i…

Këto pesë arsye do t’ju bëjnë të ndryshoni sjellje me miqtë tuaj!

Miqësia është diçka shumë e shtrenjtë, e vyer, dhe që nuk duhet zhvlerësuar në asnjë…

A ekziston dashuria mes njerëzve të ngjashëm?!

E ftuar në “Sot Nuk Është e Hënë” ishte gazetarja dhe moderatorja Blerina Shehu. Blerina…

Si të reagoni në rastet kur partneri/ja juaj pëlqen fotot e të tjerëve në Instagram

Zgjohemi në mëngjes dhe gjëja e parë që pothuajse të gjithë bëjmë është kontrolli i…

“Dy mëkatarët e abuzimit të fëmijëve janë prindërit dhe shkolla; adoleshentët janë të painformuar rreth seksualitetit

Një ngjarje makabre dhe të llahtarshme e ka cilësuar sociologu Gëzim Tushi abuzimin seksual ndaj…

“Në emër të prezumimit të pa’fajësisë” – Opinion nga Denis Dyrnjaja

Shpallja e Sali Berishës non grata për korrupsion dhe ndikim të drejtësisë gjatë ushtrimit të…

Gjithçka që duhet të dini rreth certifikatave COVID-19 të BE-së

Institucionet e Bashkimit Evropian më 20 maj më në fund u pajtuan për të ashtuquajturat…

Gjatësia tregon gjithçka për ju, zbuloni çfarë nuk dinit deri më sot

Ky test i thjeshtë i bërë nga disa studiues të cilët janë përpjekur bëjnë një…

Pse është e vështirë për gratë mbi 35 vjeç të gjejnë një burrë të mirë?

Blerina Shehu ishte e ftuar ditën e sotme në “Sot Nuk Është e Hënë” nën…

Zbuloni arsyet pse ndodh ‘fenomeni’ i tradhëtisë!

A e keni menduar ndonjëherë pse ju ka tradhëtuar partneri? Mos ndoshta kur ju ka…