Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sociale
Gjatësia tregon gjithçka për ju, zbuloni çfarë nuk dinit deri më sot

Ky test i thjeshtë i bërë nga disa studiues të cilët janë përpjekur bëjnë një…

Pse është e vështirë për gratë mbi 35 vjeç të gjejnë një burrë të mirë?

Blerina Shehu ishte e ftuar ditën e sotme në “Sot Nuk Është e Hënë” nën…

Zbuloni arsyet pse ndodh ‘fenomeni’ i tradhëtisë!

A e keni menduar ndonjëherë pse ju ka tradhëtuar partneri? Mos ndoshta kur ju ka…

Sfidat e universiteteve online, studentët: Mungesë literature në gjuhën shqipe

Përveç vështirësive për qasje në internet, studentët sollën në vëmendje edhe mungesën e literaturave online…

Tritan Kalo apel qytetarëve: Kujdes, imunizimi s’e ka prekur ende cakun që shkëput zinxhirin e COVID

Përmes një statusi në rrjete sociale mjeku i njohur, Tritan Kalo u bën thirrje qytetarëve…

Ja 5 tema diskutimi për “të thyer akullin” në takimin e parë me familjen e partnerit/es!

Momenti i takimit të parë me familjen e personit që dashuroni është momenti i shumëpritur…

Kush vrapon më shumë një futbollist apo një arbitër?

Të ftuar këtë të premte në “Pasó” ishin ish-futbollisti Gjergj Muzaka dhe ish-arbitër profesionist Lorenc…

Ju duket e pamundur të harroni ish-in? Hidhini një sy këtij artikulli

Nuk ka rëndësi se sa kohë kalon që nga ndarja juaj, t’i shpëtosh inatit që…

Si të silleni në vendin e ri të punës?!

Ju sapo filluat një punë të re, por nuk dini si të silleni në këtë…

Pension deri në 18 vjeç, për fëmijët e bluzave të bardha rënë në krye të detyrës!

Kryeministri Edi Rama deklaron se vendimi i parë i qeverisë së tij, në mandatin e…

Testi psikologjik, gjeni gruan e moshuar në foto, mësoni domethënien e përzgjedhjes suaj

Jo gjithçka është siç duket. Për të nxjerrë përfundimet e duhura, një vizion i mirë…

Zv.ministri Besart Kadia: “Ja fondi 10 milion euro që do të formojmë për të mbajtur të rinjtë në vend”

Tkurrja e popullsisë po kthehet në një fenomen shqetësues për Shqipërinë, pasi të rinjtë po…

Dita Botërore e Talasemisë, Meta : Ndërgjegjësim për qytetarët dhe vendimmarrësit, dhuroni gjak!

Presidenti i Republikës Ilir Meta u bën thirrje të gjithë qytetarëve, veçanërisht të rinjve e…

Evropa është këtu!, ambasadori i BE: Do të vijmë në shtëpitë tuaja

Në kuadër të aktiviteteve “Javët e Europës” ambasadori i BE-së në Tiranë vjen me sloganin…

Si po u “vrasim” të vegjëlve fëmijërinë pak e nga pak…

Në ditët e sotme prej moshës së hershme, të miturit janë thuajse të gjithë me…

Ilda Lumani: “Turp, jepet titulli “Mjeshtër i Madh” për aktorë tallavaje e jo për artistë si Guljelm Radoja”

Gazetarja e njohur Ilda Lumani iu bashkua sot “Live From Tirana” për të folur për…

“Me atë këngë tregon se është homoseksual”, ja përgjigja e Aleksit për Rezart Veleshnjan

Ditën e kaluar aktori i njohur i spektaklit të humorit “Portokalli”, Rezart Veleshnja bëri një…

Si të mos e krahasojmë veten me të tjerët?

Në puntatën e 11 të emisionit “Një orë me Frankën” u diskutuan mjaft tema interesante…

Olsa Muhameti bëhet pjesë e peticionit: “Duam Ori Nebijaj në parlament në vend të Vangjel Dules”

Përfshirja e Ori Nebijaj në zgjedhjet e 25 Prillit, si kandidate për deputete krah Partisë…

Kleina Kasanai zbulon çfarë është dhe si mund të bëheni pjesë e “Agjencisë Kombëtare të Rinisë”

Asambleja e Kombeve të Bashkuara ka shpallur datën 3 maj si ‘Ditën e Lirisë së…

Si u duket e ardhmja shqiptarëve pas rezultatit të zgjedhjeve?!

Pas një fushate elektorale intensive që u shoqërua me problematika të shumta e që gjithashtu…

Reperi Fedez, revoltohet kundër politikanëve italian!

Reperi milanez, Fedez, gjatë një koncerti të mbajtur më 1 Maj, bëri një monolog në…

Forumi Botëror mbi Duhanin dhe Nikotinën fokusohet te shkenca dhe alternativat e cigareve tradicionale

Ekspertët e shëndetit publik dhe profesionistët e industrisë së duhanit theksojnë se duhen parë me…

Si të ndiheni si në ‘shtëpinë tuaj’ mësoni këshillat që iu nevojiten

Situata e pandemisë ka ndryshuar pothuajse gjithë rrjedhën e ditës sonë. Mësimi online, orari kufizues…

Pakëz dritë…E vërteta e rezultatit të zgjedhjeve – Opinion nga Sonila Meço

Pakëz dritë! Rezultatet në 4865 qendra votimi nga 5199 tregojnë se: 1.Opozita në nivel kombëtar…

Joga nudo?! Teknika që do t’ju lëjë pa fjalë…

Vetëm për më të guximshmet, joga pa rroba do t’ju dhurojë kënaqësinë më të madhe….

Kujdes! Ky ‘ves i keq’ rrit rrezikun e çmendurisë…

Njerëzit midis moshës 50 dhe 70 vjeç që flenë gjashtë ose më pak orë në…

Shenjat e horoskopit që do të fitojnë më shumë para gjatë muajit maj

Maji është një muaj i madh ndryshimi, Venera hyn në shenjën e Demit dhe sjell…

‘Kush ka lexuar mirë gjuhën e trupit, kupton se kush do t’i fitojë zgjedhjet” Astrologia bën parashikimin e saj…

A e kishit menduar ndonjëherë që gjuha e trupit mund të japë përgjigje kaq të…

Deputeti harron hapur kamerën, del nudo gjatë takimit në Zoom…

Një incident ka ndodhur gjatë një takimi të komisionit parlamentar në platformën ‘Zoom’ ku një…

Analisti shqiptar kundër Leonardo DiCaprios për shpëtimin e Vjosës: “E kush është ai?”

Rreth një viti më parë, aktori Hollivud-an dhe njëkohësisht ambientalisti, Leonardo DiCaprio u bë pjesë…

Sot rinisin fluturimet drejt Britanisë, TIA njoftim të rëndësishëm për pasagjerët

Sot rifillon fluturimi i parë me Anglinë pas një periudhë të gjatë pezullimi si pasojë…

Andi Lila: “Nëse Basha nuk mban premtimet, do t’i thyejmë xhamat e Kryeministrisë”

Andi Lila është një nga futbollistët më të dashur shqiptar i cili mbrëmjen e kaluar…

Studimi: “Një e treta e personave që i mbijetuan COVID-19 vuajnë nga çrregullime mendore”

Të paktën një e treta e personave që kanë kaluar COVID-19 trashëgojnë simptoma afatgjata të…

Fëmijët në fushata elektorale, mjete që realizojnë ëndrrën e pushtetit?!

Shumë pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 25 Prillit dhe gara mes partive e…

Sezoni veror nis më herët se vitin e kaluar, orës policore i erdhi fundi?!

A ju ka marrë malli për verën? Vjet në këtë kohë ishim të karantinuar, nuk…

Provimet e lirimit për klasat e 9-ta, publikohen datat!

Publikohen datat e provimeve të lirimit për klasat e 9-ta. Ministria e Arsimit njoftoi se…

“Talebanët e Albcontroll-it”

Prej disa dekadash bota ka njohur akte të ndryshme të terrorit dhe sigurisht ato që…

Është vetëm fillimi, do shihni e provoni shumë nga Albini!

Qeveria e Kosovës që tashmë drejtohet nga Albin Kurti me një vendim të paprecedent egoizmi,…