Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sport
Pele në spital, tifozët të shqetësuar për shëndetin e tij!

Legjenda e futbollit Brazilian, Pele është shtruar në spital. 80-vjeçari është shtruar 6 ditë më…

“Katar 2022″, fitojnë Spanja, Gjermania, Anglia, “ngec” Italia!

Humbjen me Suedinë në kualifikueset e botërorit 2022 Spanja e la menjëherë pas krahëve. La…

Armando Broja flet pas golit me Hungarinë: Jam krenar për këtë fanellë dhe për këtë ekip.

Armando Broja ka shënuar sot një gol historik për Shqipërisë, të parin që i dha…

Shqipëria mund Hungarinë dhe merr 3 pikë jetike në garën për kualifikimin në botërorin “Katar 2022”/ Armando Broja është heroi. (goli)

Një gol i shënuar nga Armando Broja në minutën e 87 i ka dhënë 3…

Përfundon me rrjeta të paprekura pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Hungarisë/ Kumbulla humb shansin e artë.

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Shqipërisë dhe Hungarisë, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e…

Hungaria pa kapitenin Szalai në sfidën me Shqipërinë!

Hungarisë i mungon Adam Szalai, sot në ndeshjen ndaj Shqipërisë, e vlefshme për grupin e…

Eliminatoret e Katarit, kuqezinjve iu duhet fitorja ndaj Hungarisë!

Në “Elbasan Arena” luhet Shqipëri-Hungari, e vlefshme për grupin e parë të eliminatoreve të Botërorit…

Refuzoi të vaksinohej, tifozët zviceranë sulmojnë Xhakën!

Vendimi i Granit Xhakës për të refuzuar vaksinën anti-Covid, ka sjellë një reagim të ashpër…

Superiorja nis më 10 shtator, zbardhet kalendari i javës së parë!

Kategoria Superiore do të nisë zyrtarisht në datën 10 shtator ku ndeshja që do të…

FIFA bën propozimin e papritur, Botërori dhe Europiani çdo dy vjet!

FIFA po studion një revolucion që mund të nisë në 2027-ën. Zhvillimin e kampionateve Botërorë…

Reja optimist: Ndeshja me Hungarinë është vendimtare, i kemi lojtarët për ta mundur. (konferenca)

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edy Reja, foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes…

Vogëlushi afgan që emocionoi botën pasi imitoi fanellën e Messit i veshur me një qese, sot i dëshpëruar kërkon ndihmën e tij!

Ishte viti 2016 kur Murtaza Ahmadi, një fëmijë afgan që ishte 5-vjeç në atë kohë,…

Ndeshja e 5 shtatorit, FSHF publikon çmimet e biletave për Shqipëri-Hungari!

Për grupin e parë të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022”, pas dy ditësh, në “Elbasan…

Thyen rekordin, Cristiano Ronaldo hyn në “Guinness”!

Cristiano Ronaldo është bërë futbollisti me më shumë gola në historinë e futbollit sa i…

Zhgënjen Shqipëria, mposhtet në transfertën polake!

Në Varshavë, Kombëtarja Shqiptare e Futbollit dështoi në përpjekjet për t’i rrëmbyer Polonisë një fitore…

Kosova mposht Gjeorgjinë, kuqezinjtë “bindojnë” Lewandowskin! (Formacionet zyrtare)

Triumf historik i Kosovës! Dardanët e Bernard Shaland, mposhtëm me rezultatin 0-1 Gjeorgjinë, në kualifikueset…

Shqipëria sfidon sonte Poloninë, prova e së vërtetës për Botërorin!

Sonte prova e së vërtetës për Shqipërinë. Kombëtarja luan në Varshavë ndaj Polonisë së Levandowskit…

CR7 thyen rekordin e golave ndërkombëtarë dhe ka një mesazh për këtë…

Cristiano Ronaldo është bërë futbollisti me më shumë gola në historinë e futbollit sa i…

Reja për Levandovskin: Ai të fut frikën por ne nuk trembemi nga asnjë kundërshtar! Trajneri flet para ndeshjes me Poloninë (konferenca)

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja, doli ditën e sotme në konferencën zyrtare…

Tifozët e Lacios kërcënojnë me jetë djalin e Igli Tares : “Duhet të vdesësh ti dhe babai yt”.

Tifozët e Lacios duket se këtë vit po kalojnë çdo cak. Pas ngjarjeve të rënda…

Edhe Busquets e Jordi Alba ndihmojnë Barcelonën me uljen e pagave!

Futbollistët e skuadrës së Barcelonës, Sergio Busquets dhe Jordi Alba ristrukturuan pagat e tyre për…

Messi e braktisi, ja kush është lojtari që do të mbajë numrin 10 tek Barça!

Tashmë, numri 10 i Barcelonës ka një pronar të ri. Numri që shoqëroi lojtarin më…

ZYRTARE/ Rey Manaj bëhet me ekip të ri, rikthehet në Serie A.

Rey Manaj do të jetë lojtari më i ri i skuadrës italiane, Spezia, tashmë edhe…

Rikthimi tek United, Ronaldo: Sir Alex, kjo është për ty!

Skuadra e Manchester United njoftoi më herët sot ylli portugez Cristiano Ronaldo ka nënshkruar kontratën…

Përfundon kalimi i Ronaldos te Manchester United, Juventus merr 15 milion euro!

Juventus zyrtarizon shitjen e Cristiano Ronaldos. Nga Manchester United, skuadra italiane do të marrë 15 milion…

Messi vazhdon te thyeje rekorde, PSG-Reims ndeshja me e shikuar në historinë e “Ligue 1”!

Mbrëmja e djeshme ishte speciale për kampionatin francez të futbollit pasi Lionel Messi debutoi me…

“Çmendet” Reali, 200 milionë euro për Mbappe!

Beteja rreth çështjes së Kilian Mbape dhe Realit të Madridit vazhdon, disa orë para përfundimit…

Rrufeja godet trajnerin bullgar, humb jetën 41-vjeçari!

Një ngjarje e rëndë ka tronditur futbollin bullgar dhe jo vetëm pasi trajneri i ekipit…

Feston fitoren e Romës duke ngrënë pizza në tren/ Murinjo po bëhet ylli i ri i kryeqytetit italian.

Roma vazhdon ecurinë pozitive nën drejtimin e Murinjos teksa mbrëmjen e djeshme verdhekuqtë arritën një…

Zyrtare: Nedim Bajrami, pjesë e Kombëtares Shqiptare të Futbollit!

Nedim Bajrami bëhet pjesë e Kombëtares. Prej disa muajsh, Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur…

Manchester United fiton mbi një milion ndjekës në Instagram, arsyeja Ronaldo!

Manchester United fitoi mbi një milion ndjekës në Instagram në vetëm dy orë pasi klubi…

Cristiano Ronaldo pranon ofertën dhe rikthehet në ‘shtëpinë e vjetër’!

Manchester United ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo do të bëjë një rikthim të bujshëm në…

Ja përse Rooney mendon se Ronaldo nuk do të bashkohet kurrë me Manchester City!

Wayne Rooney ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të guxonte të bashkohej me Manchester…

Dhunë në një ndeshje futbolli mes femrave, video bëhet virale dhe merr shumë kritika!

Në futbollin e meshkujve, shpesh jemi mësuar të shohim përplasje fizike dhe mund të themi…

Ronaldo largohet nga stërvitja me skuadrën, shtohen zërat për një largim nga Juventusi…

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo u largua paraprakisht nga stërvitja e mëngjesit të sotëm për…

Të mbash mbi shpinë trashëgiminë e Messi-t nuk është e lehtë, çfarë po ndodh me numrin 10 të yllit argjentinas?

Te Barcelona për momentin asnjë nuk e do numrin 10. Kjo lidhet me Messin. Presidenti…

Talenti katalanas rikthehet pas 10 muajsh në stërvitje me Barcelonën!

Ansu Fati është rikthyer pas 10 muajsh në stërvitje me Barcelonën. Një vit më parë…

Moussa Marega feston golin duke bërë simbolin e shqiponjës me duar! Çfarë e lidh ish-sulmuesin e Portos me Shqipërinë?!

Ish-sulmuesi i njohur i Portos, Moussa Marega ka festuar golin e tij të fundit duke…

Inter del në shitje?!

Interi ndodhet në krizë totale dhe tanimë po mendohet shitja e klubit. Dy shitjet e…