Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Health & Beauty
Për të gjithë ju që ende nuk e keni kuptuar, ja nga ndryshon dekafeinato nga kafeina!

Kafeja është një nga produktet më të dashura për njeriun. Ajo arrin të shuajë përgjumjen…

I lumtur në dashuri nënkupton shtim në peshë?! Ja çfarë pohon studimi i fundit…

Bazuar në një studim të fundit shkencor, një nga mënyrat e padiskutueshme për të treguar…

Benefitet e ujit të orizit për lëkurën tuaj…

Gratë japoneze janë të njohura për lëkurën e tyre të ndritshme dhe pa rrudha. Dhe…

Zbuloni ngjyrat perfekte të thonjve për këtë vjeshtë!

Ju dëshironi që vera të zgjasë sa më gjatë, por jeni gjithashtu një realiste që…

5 arsye pse është mirë të marrësh melatonin dhe si ta bëni…

Melatonina njihet si hormoni i gjumit, sepse prodhimi i tij lidhet drejtpërdrejt me sasinë e…

Qëndroni në formë me ushtrimet në ujë!

Për disa, vera ende nuk ka mbaruar e teksa qëndroni në ujë, duke notuar apo…

Zbuloni cilat janë shkaqet kryesore të rrathëve të zinj poshtë syve!

E keni menduar ndonjëherë se çfarë i shkakton rrathët e zinj poshtë syze? Ekzistojnë një…

Nuk do të ketë më mish në menu! Universiteti i Berlinit shpjegon arsyet!

Në të ardhmen në mensat e kryeqytetit gjerman do të ketë më shumë gjellë vegjetariane…

Gabimet që bëni më shpesh gjatë ditëve kur jeni me perioda!

Shumica e femrave janë mësuar me termat ‘dhimbje koke’, ‘dhimbje barku’, ‘gjakderdhje’ kur vjen fjala…

Modelja 57-vjeçare e pasarelave që inkurajon çdo grua të ndjek ëndrrat e saj!

Disa prej nesh mund të pyesin pse gratë mbi 50-vjeçe ndihen të pakënaqura me veten…

Tre zakonet që rrisin rrezikun e demencës, studim i fundit!

Një në 14 njerëz mbi moshën 65-vjeç vuajnë nga demenca, një gjendje e cila prek…

7 mitet mbi gjumin që të gjithë ju menduat se ishin të vërteta…

A na ndihmon shikimi i televizorit në shtrat para se të flemë për t’u çlodhur?…

Dëshironi të bëni tatuazh për herë të parë por keni frikë? Ja tre këshilla që ju nevojiten!

Ndoshta disa prej jush duan të bëjnë një tatuazh gjatë kësaj periudhe, meqenëse ulja e…

Mund të shpëtojë 30 mijë jetë, ilaçi i ri për uljen e kolesterolit!

Shërbimi shëndetësor britanik do të bëjë të mundur trajtimin e ri, inclisiran, për 30 000…

Pse fotot ‘para dhe pas’ ndikojnë në shëndetin tuaj mendor…

Fotografitë para dhe pas janë të kudogjendura për një arsye. Ato ua bëjnë të qartë…

Si të kujdeseni për lëkurën tuaj tani pas periudhës së plazhit?

Me siguri një nga shqetësimet kryesore pasi keni bërë disa ditë plazh është se si…

Ushqimet që i shijoni në maksimum por që nuk i dini efektet pozitive dhe negative…

Të ushqyerit shëndetshëm është kthyer në një trend tashmë, pasi të gjithë i shikojnë me…

Njihuni me ushqimet që duhet të konsumoni për të kuruar njollat e shkaktuara nga aknet!

Shpërthimet e akneve dëmtojnë lëkurën dhe indet nën të. Trupi përpiqet të riparojë këtë dëmtim…

Mësoni nëse jeni duke i përdorur siç duhet kremrat e fytyrës dhe nëse jo mënyrën si ta bëni!

E dini se çfarë është më e rëndësishme sesa thjesht blerja e disa kremrave të…

Bebet tuaja duan gjithashtu një kujdes shumë të shtuar ndaj diellit, ja zgjidhja e duhur!

Kur është fjala për ta mbajtur fëmijën tuaj të sigurt ndërsa jeni duke qënduar në…

Ju njohim me simptomat e çekuilibrit hormonal që nuk ju japin pamjen e dëshiruar!

Rritja dhe zhvillimi i trupit të njeriut varet shumë nga funksioni i hormoneve. Këto molekula…

Mund t’ju vijë në ndihmë! Njihuni me praktikën e prindërve japonezë për fëmijë të mbarë në ushqim!

Për shumë prindër, t’i bësh fëmijët të hanë ushqim të shëndetshëm dhe të mos shqetësohen…

Është padyshim shumë i shijshëm por një hot-dog ju shkurton jetën…

Studiuesit e shëndetit në Universitetin e Miçiganit kanë zbuluar se ngrënia e një hot dog-u…

Të jetosh shëndetshëm dhe bukur si modelja 65-vjeçare Yazemeenah Rossi!

Të gjithë, në çdo moshë, duan të jetojnë një jetë të shëndetshme dhe të bukur,…

7 bimët me përfitime shëndetësore!

Ka rreth 450,000 bimë e ndërsa 35,000 deri në 70,000 prej tyre përdoren në mënyrë…

Wow çfarë ndryshimi! Ja si do të dukeshin 10 të famshme nëse do të kishin një formë tjetër të hundës

Forma e hundës është e rëndësishme kur bëhet fjalë për të dalluar një fytyrës, edhe…

Mos u gënjeni nga fotot! Ja sa ndryshe duken VIP-at pa filtra dhe make-up!

Të famshmit në fotot profesionale, teksa shfaqen duke ecur gjithë shkëlqim në qilimin e kuq,…

Shifër alarmuese, OBSH zbulon se sa persona në botë jetojnë me tension të lartë të gjakut!

Rreth 1.3 miliard njerëz në botë jetojnë me tension të lartë të gjakut, sipas një…

Lëkurë perfekte në të 50-at tuaja?! Sarah Jessica Parker ndan sekretet e saj të bukurisë!

Padyshim që Sarah Jessica Parker edhe pse ka hyrë në të 50-at e saj, nuk…

Qëndroni ulur në karrige për një kohë të gjatë? Ju tregojmë 7 mënyra si të ruani një posturë të rregullt

Po jetojmë në një kohë ku shumicën e ditëve tona i shpenzojmë të ulur në…

Shenjat që tregojnë se trupi juaj është plot me toksina!

Toksinat janë prezente në çdo gjë që na rrethon, në ajër, ujë dhe në ushqimin…

Hipertensioni, çfarë po e shkakton këtë “vrasës” të heshtur? Njihuni me studimin e fundit!

Rreth 1.3 miliardë njerëz në botë vuajnë nga hipertensioni, një “vrasës” i heshtur që shpesh…

Skandali me akulloret kancerogjene, disa shtete marrin masat!

Një sërë shtetesh europiane kanë tërhequr nga tregu akulloret me përmbajtje kancerogjene. Autoritetet e Kontrollit…

Keni pirë medikamentin për dhimbje dhe ende nuk ndiheni mirë? Ja sa kohë duhet që ai të bëjë efektin

Sa kohë duhet që një medikament të fillojë të bëjë punën e tij dhe ne…

Konkurrencë me vajzat e reja?! Aktorja 40-vjeçare i shtohet listës së të famshmeve me forma perfekte trupore!

Mesa duket, numri i të famshmeve mbi 40-vjeçe që bëjnë “bum” me format e tyre…

Për një rol filmi, aktorja e njohur pohon se ka shkatërruar lëkurën e fytyrës së saj!

Transformimi fizik i aktores Jessica Chastain për rolin e saj të fundit, ishte befasues. Në…

Të famshmet që e treguan me krenari se kanë kryer ndërhyrje estetike dhe nuk u penduan aspak!

Kirurgjia plastike moderne ka lindur në vitin 1814. Sot kirurgjia plastike ka bërë një rrugë…

Standardet joreale të bukurisë, kirurgu kozmetik i alarmuar: “Pacientëve po u bëhet “lavazh truri”!

Bota moderne u tregon burrave dhe grave se si duhet të sillen, cilat duhet të…

Qumësht nga patatja?!/Ju prezantojmë me lëngun “magjik” për personat intolerantë ndaj laktozës!

Kompania suedeze e bulmetit, Dug ka arritur të zbulojë një qumësht me bazë bimore që…