Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Auto & Moto
Volkswagen ndryshon emrin?!

Sipas mediave amerikane prodhuesi gjerman në SHBA do të marrë etiketën Voltswagen në mënyrë që…

Njihuni me dy arsyet pse nuk duhet të blini një Tesla me Bitcoin!

Tesla tani po pranon Bitcoin-in si një formë pagese për automjetet e saj, duke e…

Njihuni me makinat më të shitura në BE!

Sipas rezultateve të mbledhura nga “JATO Dynamics”, makina më e kërkuar në 27 vendet e…

Thyhet rekordi botëror në akull/Lamborghini Urus arrin shpejtësinë prej…

Lamborghini Urus vendosi një rekord të ri botëror të shpejtësisë në ngasjen në akull. Rekordi…

Taksi fluturuese?! Këtë përvojë mund ta provoni vetëm në këtë vend!

Turistët në Itali së shpejti do kenë mundësinë të lëvizin me taksi fluturuese dhe të…

Të moshuarit kanë makinën e tyre të preferuar…njihuni me të!

Njerëzit e moshuar kanë një preferencë të qartë kur bëhet fjalë për makinën e tyre….

Volkswagen po planifikon ndërtimin e gjashtë fabrikave në Evropë?!

Volkswageni gjerman planifikon të sigurojë një furnizim të baterive dhe të zgjerojë infrastrukturën për karikimin…

Njihuni me “fytyrën” e re të Peugeot!

Me më shumë se 7,000,000 vetura të shitura gjatë gjeneratave, pasi fitoi një listë të…

Opel paralajmëron kthimin e modelit Manta!

Opel rikthehet në vitet 1970 dhe shpall makinën e saj retro elektrike. Emri zyrtar është Manta…

Njihuni me “Mbretëreshën e rrugës”, motori i ri R 1250 RT!

Motoçikleta BMW R 1250 RT rinovon përsëri gamën e saj për vitin 2021. Mbretëresha e…

Çmimin e këtij Fordi ju thjesht nuk do ta besoni!

Për ata që e njohin më mirë historinë e Fordit, çmimi nuk është çudi. Njihuni…

BMW Nazca C2 kthehet në një paraqitje mahnitëse!

Vitet 1990 ishin një epokë shumë interesante kur bëhej fjalë për dizajnin e automobilave. Ishte…

Mercedes tërheq mbi 2 milionë makina nga Kina…çfarë ka ndodhur?

Prodhuesi gjerman i automjeteve Mercedes-Benz ka tërhequr nga tregu kinez 2.6 milionë makina. Shkak është…

Makinat e reja elektrike të regjistruara, Gjermania tejkalon SHBA-në?!

Gjermania sipas mediave të huaja, ka zëvendësuar Shtetet e Bashkuara si tregu i dytë më…

Në supermarketin e famshëm gjerman tanimë shiten edhe makina!

Zinxhiri i supermarketeve Lidl kohët e fundit njoftoi shitjen e makinave në Gjermani. Si zakonisht,…

Njihuni me makinën prej torte, më e shpejta në botë!

Ushqimi është art dhe kënaqësia më e madhe në jetë për shumë prej nesh. E…

Peugeot prezanton logon e re!

Peugeot, kompania franceze e automjeteve, ka zbuluar simbolin e ridizajnuar, si një reflektim për hyrjen…

Del në shitje makina e rrallë e Maradona-s!

Një Porsche që i përkiste legjendës së futbollit Diego Maradona është vendosur në ankand dhe…

Të drejtoni një makinë elektrike është zgjedhja e duhur! Ja arsyet pse!

Përdorimi i një makine elektrike në çdo qytet të madh kursen shumë kohë dhe para….

“Mercedes” zbulon makinën e re të F1!

“Mercedes” zbulon makinën e re për sezonin 2021 të Formulës 1 ndërsa për të 8-ën…

Njihuni me Volkswagen Golf GTI Clubsport 45!

Me rastin e 45 vjetorit të Golf GTI sportiv, Volkswagen ka përgatitur një edicion të…

Njihuni me furgonin më të çuditshëm që keni parë ndonjëherë!

SAIC Maxus Life Home V90 Villa Edition është e para që vjen me një ‘ballkon’,…

Me siguri nuk e besoni por një jaht Lamborghini egziston dhe ka këtë çmim marramendës!

Një Lamborghini si një jaht? Ju duket e habitshme? Njihuni me Tecnomar Lamborghini 63, një…

Njihuni me automjetin që nuk e keni parë më herët!

Shumë nga prodhuesit e makinave në botë shpesh bëjnë automjete për ushtrinë. Midis tyre është…

E dinit që Bugatti bëhet nga mbeturinat? Kjo video i tregon të gjitha..

‘Skrap Metal’, bën art me makinat dhe ky vend ndodhet në Tajlandë. Tek ky vend…

Detajet që diferencojnë Hyundai-n e ri nga Tesla!

Arritja e një makine të re elektrike më serioze do të thotë që shumë do…

Tesla Roadster vjen me një ndryshim të ri!

Për vite dhe dekada, pastruesit e xhamave të makinave kanë punuar në të njëjtën parim….