Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Aktualitet

Celibashi thirrje KZAZ-ve: Numërimi për kandidatët të nisë nesër në 09:00!

Kreu i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, iu bën thirrje të gjitha KZAZ-ve në mbarë vendin, që të fillojnë nesër në orën 09:00 procesin e numërimit për kandidatët për deputetë.

Në një njoftim për media, Celibashi thekson se në KZAZ-të, që ka filluar tashmë numërimi për kandidatët, do të vijojë sot deri në orën 24:00.

“Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, z. Ilirjan Celibashi ka udhëzuar që për ato KZAZ që kanë përfunduar numërimin e votave për subjektet zgjedhore, të fillojnë numërimin për kandidatët nesër, datë 28 prill 2021 në orën 9:00. Në ato KZAZ ku ka filluar, ose pritet të fillojë numërimi i votave për kandidatët, numërimi do të vazhdojë sot deri në orën 24:00 dhe do të rifillojë nesër në datën 28 prill 2021, në orën 9:00”, thuhet në njoftimin e KQZ.