A Live Night Celebrities Gossip Music Showbiz

Çfarë e bën të lumtur, marrëdhënia me kolegët dhe ndjekësit e tij, Capital T ‘hap zemrën’ në ‘A Live Night’!

‘A Live Night’ është prodhimi më i ri në Top Channel që padyshim është një risi e ekraneve tona. Deri më tani keni pasur mundësinë të shihni në intervista shumë më ndryshe nga sa jeni mësuar disa nga artistët e ‘A Live Night’ dhe t’i dëgjoni duke performuar ‘live’ teksa na falin një emocion shumë të vecantë duke performuar hitet e tyre ndër vite.

E teksa keni dëgjuar rrëfimet e Arilena Arës, Ylli Limanit dhe Ronela Hajatit, sonte Capital T është i ftuar për të thënë gjithçka nuk dinim nga artisti, duke nisur nga fëmijëria, vështirësitë që ka kaluar për të qenë këtu ku është sot si një personazh i konfirmuar, mendimin e tij mbi tregun muzikor në ditët e sotme, jetën personale e të tjera.

Si një artist prej shumë vitesh në karrierë, Kapo na zbuloi më shumë rreth marrëdhënies së tij me kolegët për të cilën u shpreh se janë ashtu si duhet të jenë dhe dha një mesazh për të rinjtë që për pak kohë e krahasojnë veten me artistët që prej kohësh janë në tregun muzikor.

Jam shumë krenar me industrinë tonë, kemi artistë shumë të mirë që mundet të konkurrojnë botën. Me një gjuhë që flasim vetëm ne dhe kemi bërë gjithë botën të na njohë. Artistët dhe sportistët janë elementë kyç që e bëjnë Shqipërinë dhe Kosovën me u rendit diku në botë. Mirëpo, patjetër kur ka kaq shumë talente ka dhe shumë njerëz që duan të jenë pjesë e industrisë me patjetër dhe ka shumë artistë duke marrë parasysh sa veta jemi njerëzit mendojnë që mundet me shumë pak mund të bëhen pjesë. Mendojnë se karriera, muzika është 1 ditë, 1 javë, 1 vit. Mediat janë më shumë të orientuara nga fitimet se sa për të promovuar një vlerë. Nuk më pëlqen që dikush vjen për 1 vit, nuk mundet të krahasohet me artistë që kemi që 2o vite që kemi një nivel të caktuar.

Kapo foli gjithashtu dhe për ndjekësit e tij që si një artist me kaq shumë vite karrierë i ka të shumtë. Reperi nuk ngurroi të tregonte dhe marrëdhënien e tij me kolegët.

Fansat e mi janë shumë të rëndësishëm. Mundohem me qenë shembull i mirë për ta, mos me i inflencuar për keq. Ka qenë shumë e vështirë duke marrë parasysh trendet. Jam jashtëzakonisht i lumtur me çfarë kam dhe raporti me artistët është fantasik për shkak se kam raport thjesht koleg, nuk kam asnjërin shok të ngushtë, vëlla. Deri sot nuk kam artist që i kam borxh ndonjë gjë pa përjashtim, nuk ka ndonjë artist që nuk e kam suportuar në ndonjë mënyrë , me mënyrën time dhe nuk ka besoj ndonjë artist që unë i kam prishur punë. Nëse kam pasur diçka me dikë e kam pasur direkt.

Çfarë është lumturia për Capital T?

Lumturia për mua, gjërat më të thjeshta në jetë, familja, jeta që unë e kam ndërtuar mendoj që është një jetë që çdo personazh mendoj që është mirë të kenë diçka nga rutina ime. Zgjohem shumë herët në mëngjes, bëj shumë aktivitet, sport. Kam bërë një balancë të mirë në jetë me gjithë gjërat, sot e kuptoj më mir si vjen fama, çfarë është, ia kam nisur shumë herët se fama nuk më ka ardhur shumë shpejt, kjo më ka ndihmuar shumë me konceptuar çfarë është.