Celebrities Showbiz

Çfarë ka ndodhur këtë javë nga showbiz-i?! Zbuloni të rejat e fundit!

Zbuloni disa nga ngjarjet më të bujshme në rrjet të javës që lamë pas…

1. Jennifer Lopez-in jemi mësuar ta shohim gjithmonë me shumë klas por së fundmi ylli i muzikës pop dhe njëkohësisht aktorja është fotografuar me tatuazhe dhe me një pamje të re flokësh. Artistja po xhiron filmin e ri “Unstoppable” dhe mesa duket është detyruar të bëjë disa ndryshime. J.Lo la pas flokët biondë dhe i ktheu në ngjyrë të errët. Por ajo që ka bërë padyshim më shumë bujë në rrjetet sociale ka qenë tatuazhi i madh në pjesën e sipërme të krahut të djathtë.

2. Diva e muzikës pop Beyoncé ka shpenzuar gati 2,000 dollarë në restorantin ‘Nando’s’, ndërsa ajo po vazhdon turneun e saj botëror në Mbretërinë e Bashkuar. Këngëtarja e hitit “Crazy In Love” porositi  rreth 110 hamburgera pule dhe ushqime të tjera nga menuja duke llogaritur një faturë marramendëse prej 2000 dollarësh. 41-vjeçarja u sigurua që grupi i saj të ushqehej, duke ofruar menunë e restorantit si dhe ushqime vegjetariane që ata të kishin mundësi zgjedhjeje.

3. Festivali i Filmit në Kanë është një nga ngjarjet më të rëndësishme në fushën e kinematografisë në të gjithë botën, adhuruesit e filmave po marrin një pasqyrë të jashtëzakonshme për filmat e ardhshëm dhe për jetën personale të aktorëve. Duartrokitjet më të mëdha në Kanë deri më tani kanë qenë për premierën e ‘Killers of the Flower Moon’. Në film luajnë Leonardo DiCaprio, Robert De Niro dhe Lily Gladstone, dhe tregon historinë e një kapitulli të errët dhe kryesisht të paeksploruar në historinë amerikane. Dukej se lidhej me shikuesit e teatrit në rivierën franceze. Pikërisht në shfaqjen e këtij filmi Robert De Niro kritikoi Donald Trumpin, duke e etiketuar atë si një burrë “budalla” dhe duke e krahasuar ish-presidentin me lojtarin e përdredhur të pushtetit që ai luan në epikën e krimit të Martin Scorsese.

4. Nëna e ikonës së muzikës pop Britney Spears, Lynne mori së fundmi avionin për në Los Angeles për të takuar vajzën e saj. Lynne shoqërohej nga menaxheri i Britney në rezidencën që ajo ndan me bashkëshortin Sam Asghari dhe sipas burimeve ato kaluan mbi 2 orë kohë në shoqërinë e njëra-tjetrës.

5. Të rikthehesh në dyert e shkollës nuk është asnjëherë vonë dhe këtë mesa duket ka kuptuar reperi i njohur Travis Scott i cili është rikthyer në universitet. Së fundmi, në një rrëfim për revistën ‘Pin-Up’, Scott tha se e kishte shumë qejf arkitekturën.