Celebrities Showbiz

Çfarë ka ndodhur këtë javë nga showbiz-i?! Zbuloni të rejat e fundit!

Zbuloni disa nga ngjarjet më të bujshme në rrjet të javës që lamë pas…

1. Deva Cassel, e bija e Monica Bellucci-t dhe Vincent Cassel, duket se po ndjek hapat e së ëmës, ikonës së kinemasë dhe bukurisë. Ajo është shfaqur së fundmi në xhirimet e një reklame për shtëpinë e modës Dolce & Gabbana në Romë dhe shumë njerëzve u ka rikujtuar Monica-n me pamjen e saj.

2. Dwayne Johnson po rikthehet zyrtarisht në ekskluzivitetin “Fast & Furious”. Johnson njoftoi lajmin në mediat e tij sociale të enjten, duke thënë se ai po konfirmon njëqind për qind që personazhi i tij Luke Hobbs është kthyer në film dhe falënderoi audiencën për mbështetjen dhe emocionin e tyre rreth shfaqjes së tij surprizë në “Fast X”, i cili doli në kinema në maj.

3. Ylli hollivudian Al Pacino, do të bëhet baba për herë të katërt. Sipas burimeve e dashura 29-vjeçare e aktorit, Noor Alfallah, është shtatzënë në muajin e tetë. Aktori tashmë ndan vajzën Julie, 33-vjeçe, me Jan Tarrant si dhe binjakët Olivia dhe djalin Anton, të dy 22-vjeç, me Beverly D’Angelo. Ndërkohë, ky duket të jetë fëmija i parë i Alfallah.

Megjithëse supozohet se ky të jetë një lajm i gëzuar, kur Al Pacino mësoi se e dashura e tij 53 vjet më e re, Noor Alfallah, ishte shtatzënë, i kërkoi asaj të bënte një test të atësisë. Sipas një burimi të pranë çiftit, 83-vjeçari nuk besonte se fëmija ishte i tij për shkak të një problemi mjekësor që zakonisht shkakton infertilitet.

4. Laura Pausini, interpretuesja italiane shumëgjuhëshe dhe 10 herë e nominuar për çmimin Latin Grammy, është emëruar personi i vitit 2023 i Akademisë Latine të Regjistrimit për karrierën e saj prej dekadash si artiste e shumëanshme dhe për përpjekjet e saj për drejtësi sociale.

Pausini ka publikuar 14 albume në studio me këngë të realizuara në italisht, portugalisht, anglisht, frëngjisht dhe spanjisht. Si një nga aktoret më të mira femërore të Italisë, Pausini ka shitur mbi 70 milionë albume në mbarë botën dhe është nominuar për një Oscar, duke fituar një Grammy dhe një Globe të Artë.

5. Vetëm për një natë, universi “Sex and the City” do të jetë sërish i plotë. Variety ka mësuar se Kim Cattrall do të rivijë në rolin e saj ikonik si Samantha Jones në finalen e sezonit të dytë të “And Just Like That“, vazhdimi i “Sex and the City”. Por ajo do të shfaqet vetëm në një skenë. Sipas burimeve, Cattrall e ka xhiruar dialogun e saj më 22 mars në qytetin e Nju Jorkut, pa parë apo folur me yjet e serialit, përfshirë Sarah Jessica Parker, apo me prezantuesin e “And Just Like That” Michael Patrick King.