Celebrities

Çfarë lidhje kishte Shakira me Mbretëreshën Elizabeth II?!

Mbretëresha Elizabeth II vdiq të enjten në moshën 96-vjeçare në Kështjellën Balmoral në Skoci. Pas vdekjes së saj, shumë momente nga jeta e monarkes britanike kanë dalë në dritë, si dita kur ajo i kërkoi Cristiano Ronaldos një fanellë me autograf pas kthimit të tij në Manchester United. Por si u takuan për herë të parë Shakira dhe Mbretëresha Elizabeth II?

Shakira dhe Princi William u përfshinë në krijimin e një prej çmimeve mjedisore më ambicioze në histori, pasi ata synojnë të frymëzojnë zgjidhje kreative për çështjet mjedisore në botë. Është duke punuar në Këshillin e Çmimit Earthshot që Shakira ra në kontakt me monarkinë britanike.

E lumtur t’ju tregoj për @earthshotprize, çmimin më ambicioz mjedisor në histori, dhe krenare që bashkohem me Princin William si anëtar i Bordit të Çmimeve. #EarthshotPrize është krijuar për të frymëzuar zgjidhje kreative për të riparuar dëmtimin e planetit tonë gjatë këtyre 10 viteve të ardhshme kritike dhe për të sjellë ndryshim të vërtetë dhe mezi pres që ta realizoj. 

Kujtojmë gjithashtu se në ditëlindjen e tij të 21-të, Princi William u emërua Këshilltar i Shtetit – duke qëndruar në vend të Mbretëreshës në raste zyrtare.