Celebrities Gossip Music Showbiz

Çfarë po na paralajmëron Alban Ramosaj me postimin e tij të fundit?

Alban Ramosaj është padyshim një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar dhe një nga emrat më të komentuar të momentit. Kohët e fundit ai ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të pjesëmarrjes së tij në edicionin e 60-të të Festivalit të Këngës në RTSH. Albani arriti që të merrte vendin e dytë pas Ronela Hajatit, e cila rrëmbeu vendin e parë dhe na përfaqësoi ditën e djeshme në gjysmëfinalen e parë në Eurovision edhe pse nuk ia doli të kualifikohet në finale.

Kohëve të fundit Albani ka lajmëruar se këtë verë do të vijë me disa projekte muzikore, ku si rradhë herë do të kenë edhe bashkëpunime, ku një ndër to do të jetë edhe me motrën e tij, këngëtaren e njohur Beatrix Ramosaj. Deri më tani Albani nuk ka publikuar asnjë nga këngët e reja dhe për këtë këngëtari ka bërë një reagim mbrëmjen e djeshme në ‘Instastory’ ku shkruan:

Ndonjëherë më kap ankthi, kur mendoj që nuk kam publikuar asnjë nga këngët e reja, por pastaj kujtohem që ekziston “Theje” dhe fle natën i qetë. Natëm miq, shihemi pas pak ditësh.

Përpos një marrëdhënie të shkëlqyer që kanë me njëri-tjetrin, Trixa dhe Albani kanë vendosur të bashkojnë forcat edhe në muzikë. Si dy këngëtarë shumë të pëlqyer dhe me projekte që numërojnë miliona klikime, ky bashkëpunim mes dyshes gjatë kësaj vere do të jetë një konkurrencë edhe për artistët e tjerë që po lansojnë mjaft bashkëpunime.