Horoskopi

Cilat janë tre shenjat më simpatike të zodiakut sipas astrologëve?!

Shenjat që drejtohen nga Venusi, si Demi dhe Peshorja, priren të kenë hirin, sharmin dhe aftësinë e Venusit për të flirtuar edhe nëse e shprehin atë në mënyra të ndryshme. Si një shenjë ajri, Peshorja e shpreh sharmin e saj në një mënyrë shumë elegante dhe elokuente, ndërsa Demi si shenjë e Tokës  e shpreh më sensualisht. Astrologia Monahan është shprehur se:

Peshorja është më e aftë për të qenë simpatike në situata publike dhe sociale, ndërsa sharmi i Demit shfaqet përmes takimeve intime.

Shenjat e sunduara nga Mërkuri, Jupiteri dhe Dielli i ndritshëm janë gjithashtu simpatikë në mënyrën e tyre, thotë Stina Garbis, astrologe dhe psikike profesioniste. Jupiteri dhe Dielli janë të njohur për të qenë shumë bujarë dhe optimistë, ndërsa Mërkuri është kurioz, mendjehapur dhe nuk shkon me rrjedhën. Natyrisht, shenjat mbi të cilat sundojnë do të kishin ato tipare të personalitetit, duke u dhënë atyre një avantazh magjepsës. Me këta faktorë në mendje, këto janë shenjat më simpatike të zodiakut, sipas astrologëve.

Demi

Ashtu si të gjitha shenjat e tokës, Demi është i njohur për të qenit punëtor, praktik dhe i bazuar. Demi gjithashtu fikson shenjat, që do të thotë se ata vijnë në mes të sezonit të tyre në zodiak, dhe kështu kanë një tendencë për të qenë shumë kokëfortë. Por për shkak të planetit të tyre në pushtet Venus, Demi ka aftësinë natyrore për të qemë sharmant në mënyrën e vet. Demi është dikush tek i cili mund të mbështeteni për t’ju ndihmuar që të zgjidhni një veshje për një ngjarje të madhe që jo vetëm të duket bukur, por ju bën të ndiheni mirë. Ata janë të ndershëm, të besueshëm dhe besnikë, gjë që i bën ata simpatikë në mënyrën e tyre.

Binjakët

Përveç Venusit shenjat e sunduara nga Mërkuri priren të kenë shumë sharm, pasi planeti më i shpejtë është sunduesi i komunikimit. Binjakët dinë të thonë gjënë e duhur në mënyrë që të arrijnë rrugën e tyre. Atyre kurrë nuk u mungojnë fjalët për të shprehur atë që kanë nevojë, por duhet të jenë të kujdesshëm që të mos thonë shumë sepse mund t’i humbsin sensin gjithçkaje.  Megjithatë, bukuria e tyre bie më shumë në sy. Binjakët janë të njohur për aspekte të ndryshme të personalitetit të tyre. Ata janë shumë të adaptueshëm dhe dinë t’i lexojnë njerëzit.  Në rastin më të keq, ata mund t’i përdorin aftësitë e njerëzve të tyre për qëllimet e tyre egoiste, të tilla si të flasin ëmbël për të paguar për drekën sa herë që dilni.

Peshorja

Nga të gjitha shenjat e zodiakut, Peshorja ka të ngjarë të fitojë çmimin për shenjën më simpatike të zodiakut. Peshorja jo vetëm që udhëhiqet nga Venusi por ato janë shenja kryesore të ajrit që dinë të komunikojnë dhe zotërojnë gjithashtu. Ata janë tipi i shenjës që gjithmonë del sikur po flirton edhe kur janë thjesht miqësorë, megjithëse janë shumë të aftë edhe në flirtim. Ata dinë të shkëlqejnë për të tërhequr vëmendjen dhe për të marrë atë që duan. Shumicën e kohës ata janë të zellshëm me sharmin e tyre, por dihet se e vendosin atë në një masë të madhe kur duan diçka. Pavarësisht kësaj, Peshoret janë të sjellshme, të drejta dhe vlerësojnë harmoninë në marrëdhëniet e tyre. Ata duan të sigurohen që të gjithë të trajtohen në mënyrë të drejtë, kjo është arsyeja pse ata pëlqehen shumë.