Celebrities Music

“CMA Awards 2021″/Ja lista e plotë e fituesve!

Mbrëmja më e madhe e muzikës ‘country’ u bë një nga ngjarje emocionuese mbrëmjen e djeshme. Shfaqja e 55-të e ‘Country Music Association Awards’ u transmetua drejtpërdrejt nga Bridgestone Arena në Nashville, Tennessee dhe u organizua nga fituesi i kaluar i ‘CMA’, Luke Bryan. Ky rast shënon herën e parë që Bryan organizon një ceremoni të tillë. Të gjithë yjet si Miranda Lambert, Thomas Rhett, Zac Brown Band, Chris Stapleton, Gabby Barrett dhe shumë të tjerë dhuruan një shfaqje unike dhe mjaft të bukur për të gjithë adhuruesit e kësaj rryme muzikore. Të gjithë të pranishmëve iu është kërkuar të vërtetonin statusin e tyre të plotë të vaksinimit kundër COVID-19 dhe të mbanin maska gjatë gjithë mbrëmjes, siç raportoi më parë edhe vetë ‘Billboard’.

Po kërkoni të shihni se kush u shpall fitues në secilën kategori? Shikoni listën e plotë të fituesve të CMA Awards më poshtë.

Kategoria ‘Entertainer’ i vitit

Eric Church

Luke Combs

Miranda Lambert

Chris Stapleton

Carrie Underwood

Single i vitit

“Famous Friends” – Chris Young me Kane Brown
Producentët: Corey Crowder, Chris Young

“The Good Ones” – Gabby Barrett
Producentët: Ross Copperman, Zach Kale

“Hell Of A View” – Eric Church
Producent: Jay Joyce

“One Night Standards” – Ashley McBryde
Producent: Jay Joyce

“Starting Over” – Chris Stapleton
Producentët: Dave Cobb, Chris Stapleton

Albumi i vitit

29 – Carly Pearce

Dangerous: The Double Album – Morgan Wallen

Heart – Eric Church

Skeletons – Brothers Osborne

Starting Over – Chris Stapleton

Kënga e vitit

“Forever After All”
Tekstshkruesit: Luke Combs, Drew Parker, Robert Williford

“The Good Ones”
Tekstshkruesit: Gabby Barrett, Zach Kale, Emily Landis, Jim McCormick

“Hell Of A View”
Tekstshkruesit: Casey Beathard, Eric Church, Monty Criswell

“One Night Standards”
Tekstshkruesit: Nicolette Hayford, Shane McAnally, Ashley McBryde

“Starting Over”
Tekstshkruesit: Mike Henderson, Chris Stapleton

Vokalistja e vitit

Gabby Barrett

Miranda Lambert

Ashley McBryde

Maren Morris

Carly Pearce

Vokalisti i vitit

Dierks Bentley

Eric Church

Luke Combs

Thomas Rhett

Chris Stapleton

Grupi i vitit 

Lady A

Little Big Town

Midland

Old Dominion

Zac Brown Band

Dyshja vokale e vitit

Brooks & Dunn

Brothers Osborne

Dan + Shay

Florida Georgia Line

Maddie & Tae

Ngjarja e vitit

“Buy Dirt” – Jordan Davis dhe Luke Bryan
Producent: Paul DiGiovanni

“Chasing After You” – Ryan Hurd dhe Maren Morris
Producent: Aaron Eshuis, Teddy Reimer

“Drunk (And I Don’t Wanna Go Home)” – Elle King & Miranda Lambert
Producent: Martin Johnson

“Famous Friends” – Chris Young dhe Kane Brown
Producent: Corey Crowder, Chris Young

“half of my hometown” – Kelsea Ballerini në bashkëpunim Kenny Chesney
Producentët: Kelsea Ballerini, Ross Copperman, Jimmy Robbins

Muzikanti i vitit

Jenee Fleenor, Fiddle

Paul Franklin, Steel Guitar

Aaron Sterling, Drums

Ilya Toshinskiy, Banjo

Derek Wells, Guitar

Videoklipi i vitit

“Chasing After You” – Ryan Hurd me  Maren Morris

“Famous Friends” – Chris Young me Kane Brown

“Gone” – Dierks Bentley

“half of my hometown” – Kelsea Ballerini në bashkëpunim me Kenny Chesney

“Younger Me” – Brothers Osborne

Artisti i ri i vitit 

Jimmie Allen

Ingrid Andress

Gabby Barrett

Mickey Guyton