Celebrities Music

Çmimet “Grammy” do të zhvendosen në një tjetër vend dhe do të kenë një tjetër datë!

Çmimet “Grammy” do të zhvillohen në “MGM Grand” në Las Vegas më 3 prill, të paktën këtë e ka konfirmuar ‘Variety’. Ndërkohë që shfaqja e vitit 2022 kishte ecur me shpejtësi të plotë përpara për t’u zhvilluar më 31 janar përpara një audiencë të plotë në vendin e tij tradicional, Crypto.com Arena (e njohur më parë si Staples Center) në qendër të Los Angeles-it.

Por rritja e rasteve kohët e fundit për shkak të Covid-19 ka shkaktuar shtyrjen ose anulimin e ngjarjeve të shumta në të gjithë vendin dhe “Grammy” u shty zyrtarisht më 5 janar. Burimet thonë për ‘Variety’ se mjaft artistë dhe drejtues shprehën hezitim për t’u dukur dhe për të bindur Akademinë për të shtyrë shfaqjen.

Siç vuri në dukje ‘Variety’ në fillim të këtij muaji, “MGM Grand Garden Arena” me 17,000 vende është në shumë mënyra opsioni më praktik. Vetëm dy muaj më parë kjo arenë priti Grammy Latine, ndaj përfitimet e saj janë të njohura për Akademinë. Përveçse është i njohur, ka edhe përfitimin e të qenit kryesisht errësirë, pasi kaq shumë trafik është ndërprerë nga objekti i ri me shkëlqim që është T-Mobile Arena. Faqja e internetit e MGM nuk tregon asnjë ngjarje publike të rezervuar atje midis një koncerti të John Mayer më 11 mars dhe Nick Cannon më shumë se dy muaj më vonë, më 25 qershor.