Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Love & Sex

Dashuria meriton një shans të dytë dhe këta të famshëm janë provë e kësaj!

Ndarjet dhe divorcet nuk janë gjithmonë kapitulli i fundit i historisë së dashurisë së dikujt. Ndonjëherë ata thjesht u kujtojnë 2 personave atë që ndiejnë vërtet për njëri-tjetrin, edhe nëse duhen 2 dekada për të arritur këtë realizim.

Një ndarje mund të jetë tepër e vështirë, por imagjinoni pak sa e komplikuar është për dy personazhe publike të ndahen dhe sytë e gjithkujt të jenë të drejtuar nga ata. Fansat mund të ndihen të zhgënjyer e të lënduar, ndaj veç dhimbjes së ndarjes ata duhet të menaxhojnë edhe këtë situatë.

Mirëpo, ka nga ata personazhe të showbiz-it të cilët jo thjesht e menaxhojnë më së miri, por arrijnë edhe të bëhen miq me ish-të dashurin. Ne besojmë se ka raste kur gjërat më të dashura lindin duke u dhënë atyre një shans të dytë, dhe këto të famshëm janë prova e kësaj.

1. Jennifer Lopez/Ben Affleck

Jennifer dhe Ben filluan të takoheshin për herë të parë në korrik të vitit 2002 dhe u fejuan deri në fund të atij viti. Por ata e prishën fejesën dhe u ndanë përfundimisht në janar të vitit 2004. Gati 2 dekada më vonë, Ben dhe Jennifer duket se janë përsëri bashkë.

2. Justin Timberlake/Jessica Biel

Historia e dashurisë së Justin dhe Jessica filloi në vitin 2007 kur filluan të takoheshin. Në mars 2011, çifti u nda, por ata mbetën miq. Ndërsa ishin të ndarë, në një intervistë Justin zbuloi se sa do të thotë Xhesika për të:

Ajo është personi më domethënës në jetën time. Në 30 vitet e mia të jetës, ajo është personi më i veçantë. 

Disa muaj pas ndarjes së tyre, dyshja u kthyen së bashku dhe u martuan në vitin 2012. Që atëherë, Justin dhe Jessica kanë qenë të martuar dhe kanë 2 fëmijë së bashku.

3. Justin Bieber/Hailey Baldwin

Justin dhe Hailey ishin shumë miq para se të fillonin lidhjen. Ata u lidhën nga dhjetori i vitit 2015 deri në janar të vitit 2016 dhe i dhanë fund marrëdhënies së tyre. Përfundimisht, ata gjetën njëri-tjetrin përsëri në 2018, bënë paqe dhe tani janë të lumtur.

4. Gigi Hadid/Zayn Malik

Zayn dhe Gigi kanë qenë në një marrëdhënie së bashku që nga viti 2015. Ata u ndanë disa herë, por kurrë nuk e humbën respektin për njëri-tjetrin. Pavarësisht gjithçkaje, çifti qëndroi së bashku dhe mirëpritën fëmijën e tyre të në vitin 2020.

6. Pink/Carey Hart

Historia e Pink dhe Carey është e gjatë, me 2 dekada dhe 2 pajtime që ndodhën gjatë rrugës. Ata u takuan dhe u bashkuan në 2001 dhe u ndanë 2 vjet më vonë. Përfundimisht, ata u kthyen së bashku dhe Pink i propozoi Hart në 2005. Ata ishin të martuar për 2 vjet dhe u divorcuan, por historia e tyre e dashurisë nuk mbaroi këtu.

Në atë kohë, Pink zbuloi se ata ende e donin njëri-tjetrin dhe se ndoshta një ditë lidhja e tyre mund të kishte një shans të dytë. Ajo kishte të drejtë sepse një vit më vonë dyshja u rikthyen së bashku. Ata tani janë martuar dhe kanë 2 fëmijë së bashku.

Hilary Duff/Matthew Koma

Duff dhe Koma u lidhën në vitin 2017, por pas disa muajsh lidhje, ata u ndanë. Pas disa muajsh ndarje, ata u kthyen së bashku dhe u martuan në vitin 2019 dhe kanë 2 fëmijë së bashku. Çifti është shumë i lumtur së bashku dhe në një postim në Instagram, Duff shkroi për Koma-n:

Miku im më i mirë gjithmonë ke qenë ti.

Dashuria nuk ka një moshë dhe nëse nuk besoni, thjesht duhet të shikoni të gjithë të famshmit që pasi mbushën 40-vjeç, ose edhe më të vjetër akoma, arritën të gjenin lumturinë, dashurinë dhe afeksionin në një partner i cili do të jetë atje për t’i mbështetur ata në rrugëtimin e jetës.