Bota Celebrities

Dedikimi prekës i William dhe Kate Middleton për Mbretëreshën Elizabeth!

Princi William dhe Kate Middleton kanë ndarë një nderim prekës lamtumire për Mbretëreshën këtë mbrëmje teksa ajo është varrosur. Në një postim në Twitter, Princi dhe Princesha e Uellsit shkruan:

Lamtumirë një mbretëreshë, një nëne, një gjyshe dhe një stërgjyshe.

Krahas fjalëve, ata ndanë një imazh bardh e zi të mbajtësve të arkivolit të Mbretëreshës, të mbështjellë me bizhuteritë e standardit mbretëror. Princi dhe Princesha e Uellsit morën pjesë në funeralin e sotëm me dy fëmijët e tyre më të mëdhenj, Princin George dhe Princeshën Charlotte.

Charlotte i bëri nderimin e saj personal stërgjyshes së saj Mbretëreshës në funeralin e saj shtetëror. Charlotte, shtatë vjeçe, ecte pas arkivolit të Mbretëreshës me vëllain e saj Princin George dhe prindërit Princin dhe Princeshën e Uellsit të veshur me të zeza dhe të veshur me një kapele zyrtare për herë të parë.

Para procesionit, George dhe Charlotte nëntë vjeçare udhëtuan për në Westminster Abbey me të njëjtën makinë, me mamin Kate që mbërriti me ta. Është hera e parë që dy të rinjtë mbretërorë janë parë në publik që nga vdekja e stërgjyshes së tyre të dashur. Ata arritën në kishë menjëherë pas disa prej nipërve dhe mbesave të Mbretëreshës, duke përfshirë Princeshën Beatrice dhe Princeshën Eugenie.