Celebrities Gossip Showbiz

Deklarata e fundit e Kanye West dhe batuta për Kim Kardashian habit fansat!

Kanye West me sa duket u tall me martesën e dështuar me Kim Kardashian gjatë një daljeje të rrallë publike të dielën. Reperi u ngjit në skenë në BET Awards për të nderuar mikun dhe kolegun e tij artist Sean ‘Diddy’ Combs, teksa këngëtari u nderua me një çmim.

I veshur me kapuç, kapelë dhe mbulesë për fytyrën, Kanye u tregoi atyre që ishin ulur në audiencë në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos se si Diddy e ka frymëzuar atë gjatë viteve gjatë gjithë karrierës së tij, duke u bërë emocional në një moment gjatë fjalimit të tij. Babai i katër fëmijëve arriti të shkaktonte të qeshura kur shpjegoi se si reperi kishte ndikuar edhe në jetën e tij personale.

Unë shkoj te Diddy për këshilla edhe sot e kësaj dite. Ai frymëzon kaq shumë nga zgjedhjet e mia. Kaq shumë nga zgjedhjet e mia të jetës. Zgjedhjet e gruas sime. Dhe ja ku jemi, faleminderit për këtë, Puff.

Kjo shaka shkaktoi një të qeshur nga audienca, me Kanye, i cili njihet ligjërisht si Ye, gjithashtu duke qeshur me komentin e tij. Kim, e cila ndan fëmijët North, Saint, Chicago dhe Psalm, me Kanye, paraqiti kërkesën për divorc nga artisti në shkurt të vitit 2021, pas gati shtatë vitesh martesë. Edhe pse ndarja e tyre me sa duket filloi në kushte miqësore, gjërat u përkeqësuan nga fundi i vitit të kaluar kur themeluesja e “SKIMS” filloi një romancë me komedianin Pete Davidson.