Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Bota

Del nga pista avioni me 284 pasagjerë në bord!

Një avion pasagjerësh Boeing 767 doli nga shinat në Aeroportin Simferopol në Krime duke bërë që pista e aeroportit për disa orë të qëndrojë e mbyllur.

Ndërsa po ulej avioni rrëshqiti, duke lënë pistën, e si pasojë doli jashtë saj. Sipas zyrës së shtypit të aeroportit, incidenti nuk lidhet me shirat e dendur që ranë në Krime gjatë natës.

Fluturimet drejt aeroportit dhe destinacioneve të tjera u anuluan përkohësisht, duke theksuar se nuk kishte të lënduar.

Aeroplani, me 284 pasagjerë në bord, i përkiste Icarus Airlines dhe ishte nisur nga Moska për në Krime.