Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Fashion Travel

Disa valixhe dore që përshtaten me të gjitha gjërat e nevojshme për pushimet tuaja!

Ju duhet të mësoni të përqafoni udhëtimin me vetëm një çantë dore. Për fat të mirë, opsionet më të mira të bagazheve të dorës janë një mori duke nisur nga modelet novatore, nga çanta të vogla shpine deri tek valixhet që sinkronizohen me telefonin tuaj.  Zbuloni bagazhet më të mirë të dorës për të blerë nga prodhuesit kryesorë të bagazheve si Briggs & Riley, Paravel, Aëay, Samsonite dhe Arlo Skye.

Paravel Aviator
255$

Marka e çantave Paravel ka ndërtuar një ndjekje të dedikuar falë modeleve të saj retro të stilit Wes Anderson dhe përdorimit të materialeve të qëndrueshme. Aviator Carry-On nuk është ndryshe: E disponueshme si Scout Tan, Safari Green dhe Boxcar Red, ka zinxhirë të ricikluar dhe një rreshtim të brendshëm të bërë nga 15 shishe plastike të ricikluara të ujit.

Away
€235

Valixhet e lëmuara dhe të lehta të dorës vijnë me një bateri të lëvizshme të miratuar nga TSA (vetëm mos harroni ta hiqni para fluturimit tuaj) dhe dy porte USB, që do të thotë se nuk do të kapeni kurrë në lëvizje pa pajisjet tuaja të ngarkuara plotësisht. (Ju gjithashtu mund të blini çantën pa bateri.) Dy ndarjet e brendshme ju lejojnë të ruani këpucët dhe tualetin tuaj në njërën anë dhe rrobat në anën tjetër dhe çantat vijnë në një sërë ngjyrash si gri asfalti ose blu bregdeti.

Briggs & Riley
$625.00

Kjo çantë klasike ju ndihmon të “lundroni” me lehtësi në çdo aeroport, falë dorezës teleskopike dhe rrotave rrotulluese 360 gradë. Valixhja përdor sistemin e kompresimit të patentuar të Briggs & Riley, i cili shton 34% më shumë hapësirë brenda, sipas markës. (Ka një menteshë lëshimi në brendësi që hapet dhe lejon që anët e valixhes të ngrihen në mënyrë që të mund të paketoni më shumë.) Pasi ta mbyllni, mund ta shtypni qesen poshtë dhe ajo do të tërhiqet në madhësinë e saj origjinale.

Patagonia
$139.00

Çanta është bërë nga një pëlhurë rezistente ndaj ujit që mban gjithçka të thatë brenda dhe ka një shtresë të brendshme të mbushur për mbrojtje shtesë. Xhepi i jashtëm anësor ka një hapje tjetër brenda e cila i jep xhepit pak hapësirë shtesë. Pjesa me e mirë? Shiritat e çantës shndërrohen në rripa të shpinës, duke e bërë më të lehtë bartjen në aeroport.

Tumi
$1,550.00

Ekziston një arsye që një mori ish-drejtuesish dhe stilistësh të Tumi-t vazhduan për të krijuar startup-et e tyre të bagazheve: Kjo është një markë që e di saktësisht se për çfarë kanë nevojë udhëtarët e biznesit. I lehtë për tu paketuar dhe i qëndrueshëm, ky model lëkure ka shumë xhepa me zinxhir të brendshëm, një xhep me kordon USB, rripa kompresimi dhe një varëse rrobash.

 

Steamline
$595.00

Një tjetër nga zgjedhjet tona kryesore për çantat e dorës është çanta Editor e Steamline. Kjo valixhe na jep të gjitha ndjenjat e cilësisë së mirë, me prekje praktike të ditëve moderne. Pjesa e jashtme e qëndrueshme sigurohet nga shiritat e shtrënguar dhe bravat e miratuara nga TSA që hapen për të zbuluar një të brendshme argëtuese të modeluar me gjethe palme.

 

Travelpro
$251.12

Kjo zgjedhje e kësaj çante ka një dorezë teleskopike, rrota rrotulluese për rrëshqitje të lehtë dhe një portë të jashtme USB për karikimin e pajisjeve tuaja. Valixhja është në dispozicion në disa nuanca përfshirë ngjyrën e zezë dhe tre madhësi të dorës (19-20-dhe 21-inç).

Interneti është plot me këshilla të dobishme se si të paketoni një çantë, duke lënë gjithmonë pak hapësirë për suvenire. Pjesa e vështirë është të sigurohesh që ke çantën e duhur. Por cilën duhet të zgjidhni në pushimin tuaj të fundjavës që mezi po e prisni? E gjitha varet nga ku po shkoni. Ne ju njohim në këtë link me pesë opsione të shkëlqyera, secila e përshtatur për një “arratisje” specifike.