Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

“Do të kujtoj gjithmonë!” Pas humbjes së babait, Enca në zi për një njeri shumë të dashur…

Enca është një artiste shumë e suksesshme e showbiz-it tonë dhe nuk mund ta mohojmë se është tepër e pëlqyer nga publiku. Këngët e saj brenda pak ditësh nga publikimi numërojnë miliona klikime duke e bërë këngëtaren shumë të klikuar.

Artistja shpesh ndan me ndjekësit e saj plot momente nga jeta e saj personale dhe kjo e bën atë tepër aktive në rrjete sociale. Megjithatë, duket se ajo e ka mbajtur një fatkeqësi që i ka ndodhur para pak ditësh larg vëmendjes së publikut dhe këtë e tregoi vetëm pak më parë me anë të disa postimeve në Instastory. Enca pak muaj pas humbjes së të atit, është në zi për humbjen e gjyshit të saj.

Ndaj shumë në social media por gjërat më personale/ që i kam më afër zemrës nuk i ndaj pothuajse kurrë… Disa ditë më parë një nga njerëzit më të dashur/ të rëndësishëm në jetën time, u nda nga jeta. Gjyshi im i mrekullueshëm, artist në shpirt dhe vepra, të dua dhe do të kujtoj gjithmonë. 

Bukuroshja prej kohësh ndodhej në Dubai ku dhe nuk ngurroi të publikojë në rrjete sociale vazhdimisht foto e video. Dhe me të vërtetë ditët e saj të relaksit ishin për t’u patur zili. Enca, gjithashtu ka festuar ditëlindjen e saj, aryseja edhe pse ndodhet në Dubai dhe e festoi ashtu siç zakonisht ajo bën, në mënyrë tepër të veçantë. Ajo ka publikuar pamje nga festa “e çmendur” e ditëlindjes së saj.

Megjithatë, këto ditë pushimesh luksoze të këngëtares duket se janë interpretuar ndryshe nga disa ndjekës të saj. Këtë gjë, Enca e ka treguar me anë të një Instastory që dukej se ishte frymëzuar nga komentet dhe mesazhet që e kanë ‘akuzuar’ atë se nuk ndodhet në Dubai thjesht për pushime.

Rikujtojmë se, Enca ka publikuar këngën e saj me ritme verore, “Suavele”. Ky projekt muzikor ka 3 muaj nga lançimi dhe ka arritur plot 2 milion klikime. Teksa në këtë këngë, artistja shfaqet më pak provokuese nga sa jemi mësuar ta shohim zakonisht.