Celebrities Gossip Lifestyle

Do të surprizoheni! Yjet tuaj të preferuar kanë zakone dhe rituale të çuditshme po njësoj si ju!

Si njerëz, ne të gjithë kemi veçori dhe zakone të ndryshme që i kemi fituar me kalimin e viteve. Këto zakone na ndihmojnë në mënyra të ndryshme, na qetësojnë dhe na bëjnë të ndihemi mirë me veten. Pavarësisht nëse këto zakone ju trembin apo ju bëjnë të qeshni, ajo që ka rëndësi është që ne e kuptojmë se pavarësisht sa famë dhe para kanë edhe të famshmit kanë veçoritë e tyre. Njihuni me disa prej tyre:

1. Jessica Simpson i lan dhëmbët vetëm tri herë në javë.

Pavarësisht buzëqeshjes së saj të bardhë dhe hollivudiane, Jessica Simpson zbuloi se nuk i lante dhëmbët çdo ditë, por vetëm tre herë në javë. U surprizuat?!

2. Jennifer Lawrence urinon në lavaman.

Në një intervistë, ylli i ‘Hunger Games’ zbuloi se nuk e ka problem të urinojë në lavaman. Kjo, natyrisht, kur situata e kërkon këtë.

3. Fobia e reflektimit e Pamela Anderson.

Është e vështirë të besohet se ky yll i kinemasë nuk shikon në reflektimin e saj. Anderson ka qenë e njohur për eisoptrofobinë, një frikë nga pasqyrat dhe sipërfaqet reflektuese. Për më tepër, asaj nuk i pëlqen ta shikojë veten në televizor.

4. Kit Harington pi ujë 3 herë.

Për Kit Harington, gjërat e mira vijnë treshe. Aktori i ‘Eternals’ tregoi se para një shfaqjeje konsumon 3 ëmbëlsira dhe pinë 3 gota ujë.

5. Zakoni i zbardhjes së dhëmbëve të Catherine Zeta-Jones

Pas buzëqeshjes së Catherine Zeta Jones është një ritual i veçantë bukurie. Thuhet se aktorja përdor luleshtrydhe të përziera me sodë buke të ndjekur nga larja me pastë dhëmbësh për të zbardhur dhëmbët e saj në mënyrë natyrale dhe për t’i mbajtur ata të shëndetshëm.

6. Michael Jordan ka një palë pantallona të shkurtra me fat.

Nuk është çudi që legjenda e basketbollit, Michael Jordan, mban një nga bestytnitë më të famshme në historinë e NBA. Kur luante për North Carolina Tar Heels në 1982, ai e udhëhoqi ekipin drejt një kampionati kombëtar dhe që atëherë besonte se pantallonat e shkurtra të tij ishin me fat. Kështu, gjatë gjithë karrierës së tij në NBA duke luajtur për Chicago Bulls, ai veshi pantallonat e shkurtra të Karolinës së Veriut nën uniformën e tij të Chicago Bulls.

7. Serena Williams dhe çorapet e saj me fat

Kampionia e tenisit ka qenë e njohur se ka veshur të njëjtat çorape me fat në çdo ndeshje. Gjithashtu u raportua se ajo i lidh këpucët e saj në të njëjtën mënyrë para çdo ndeshjeje.