Celebrities Love & Sex

Dolly Parton tregon se cili është çelësi i suksesit për të pasur një martesë të qëndrueshme!

Shpresojmë që edhe ju ta festoni festën e Shën Valentinit si Dolly dhe Carl! Ikona e muzikës Dolly Parton shprehu dashurinë e saj për bashkëshortin prej shumë kohësh Carl Thomas Dean në ditën e Shën Valentinit të hënën.

Krahas një fotoje të ëmbël në Instagram të çiftit ku Dean, 79 vjeç, puth Parton në faqe, këngëtarja shkroi:

Gëzuar ditën e Shën Valentinit! Mos harroni t’i shtrëngoni pak më fort të dashurit tuaj sot dhe t’u thoni se i doni ata! 

Muajin e kaluar, Parton zbuloi se si e mban gjallë martesën e saj 55-vjeçare.

Më pëlqen të vishem për Carl-in. Çdo ditë, bëj pak grim dhe rregulloj flokët, sepse mendoj, “Epo, e gjithë bota, unë jam këtu dhe të gjithë të tjerët më shohin të gjithë të veshur dhe nuk do të shkoj thjesht në shtëpi dhe vetëm përplaseni mbi të. Për mua është e rëndësishme që të dukem sa më mirë. Unë mendoj se ndihmon në mbajtjen e gjërave në vijë në një lloj mënyre. 

Ajo dhe Dean, i cili prej kohësh i është shmangur vëmendjes dhe nuk shfaqet kurrë në ngjarje publike me gruan e tij, u martuan pasi u takuan në një lavanderi në Nashville. Po atë javë, Parton tha për PEOPLE se ajo dhe Dean janë gjithashtu partnerë në kuzhinë. Ndërsa tha se shijon një kuzhinë të qetë, ajo tha se Dean është gjithmonë i mirëpritur t’i bashkohet asaj.

Më pëlqen kur ai vjen. Shumë herë ai do të ulet dhe do të më shikojë, ose do të flasë. Ai është një kuzhinier mjaft i mirë. Jo një kuzhinier gustator, por kam bërë një turne aq shumë sa ai gjithmonë, gjatë viteve, i është dashur t’i rregullojë gjërat vetë. Kështu që ai di si ta bëjë këtë, por i pëlqen gatimi im.

Çifti ka lidhur një marrëveshje: ajo bën gatimin dhe ai pastrimin.

Unë jam një amvisë e çrregullt dhe ai është i mirë për të pastruar për mua dhe për të mbajtur gjërat e pastruara rreth meje. Por ndonjëherë nuk dua askënd pranë, kështu që do të them vetëm, ‘Pse nuk shkon në strofkë, do ta pastroj më vonë ose mund të më ndihmosh më vonë’. 

Ata kanë një marrëdhënien të shkëlqyer, sepse edhe vetë Dolly është shprehur se:

Ne kemi qenë bashkë shumicën e jetës sonë. Unë gjithmonë bëj shaka dhe qesh kur njerëzit më pyesin se cili është çelësi i martesës sime të gjatë dhe dashurisë së qëndrueshme. Unë them gjithmonë ‘Rri larg!” dhe ka shumë të vërteta për këtë. Unë udhëtoj shumë, por ne kënaqemi shumë kur jemi bashkë dhe gjërat e vogla që bëjmë.