Celebrities Gossip Showbiz

Drogën dhe alkoolin i ka lënë pas, djali i Madonna-s tashmë një artist serioz!

Rocco Ritchie u vesh për të bërë përshtypje teksa doli nga shtëpia në Marylebone, Londër të martën në mbrëmje. Djali i ikonës së popit Madonna zgjodhi për daljen një xhaketë dhe pantallona të zeza të cilat i bashkoi me një këmishë blu. 22-vjeçari veshi një kravatë me model ngjyrë kafe dhe futi një katror të bardhë xhepi në xhaketën e tij.

Rocco e përfundoi veshjen e tij të mbrëmjes duke veshur një palë këpucë të zeza teksa ecte në rrugët e qytetit ndërsa ishte në telefonin e tij. Shfaqja vjen pasi Rocco vlerësoi prindërit e tij Madonna dhe Guy Ritchie për rritjen e tij në një familje kreative që tani ka çuar në karrierën e tij artistike.

Ai aktualisht është duke krijuar një karrierë si piktor dhe madje ka bashkëthemeluar galerinë e tij të quajtur Maison Rhed, emri i marrë nga pseudonimi i tij Rhed, të cilin e përdori në fillim të karrierës së tij. Duke folur për Vogue Hong Kong, Rocco tregoi se si, megjithëse asnjëri nga prindërit e tij nuk është piktor, ata ushqyen tek ai një dashuri për artin që në moshë të re. Ai tha:

Sigurisht që ndihmoi të rritesh në një shtëpi që ishte e apasionuar pas artit dhe kulturës. Asnjëri nga prindërit e mi nuk është piktor, por të dy janë artistë më vete dhe më kanë mësuar ta vlerësoj dhe respektoj atë. Magjepsja e tyre e përbashkët më zgjoi interesin tim dhe që kur mbaj mend, kam qenë gjithmonë i rrethuar nga ai.