Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Lancio Music

Dua Lipa dhe Jimmy Fallon ndezën skenën me interpretimin e tyre

Dua Lipa dhe Jimmy Fallon sollën një atmosferë festive me performancën e tyre të mrekullueshme.

Këngëtarja shqiptare e njohur tashmë në mbarë botën, Dua Lipa, është rikthyer sërish në vendin ku performoi për herë të parë.

Fjala është për emisionin e Jimmy Fallon “The Tonight Show Starring”, e cila aty interpretoi për herë të parë në vitin 2016, kur thjesht ishte një artiste në tentativat e para për të hyrë në tregun botëror të muzikës.

Në këtë emision, këngëtarja solli atmosferën e festave, teksa zgjodhi të këndojë një këngë festive bashkë me drejtuesin e emisionit.

“Christmas is all around”, titullohet kënga, që Dua dhe Jimmy e kënduan së bashku në skenën e emisionit.

Dyshja kanë dhuruar performancë mahnitëse, ndërsa morën menjëherë shumë komente pozitive për këtë interpretim.