Horoskopi Lifestyle

Duan apo nuk duan këto dy shenja të zodiakut do të kthehen me ish-in deri në fund të shtatorit!

Kemi hyrë në dhjetëditëshin e fundit të muajit dhe sigurisht që kurioziteti për të ditur se çfarë kanë rezervuar yjet është i madh, sidomos kur bëhet fjalë për dashurinë. Gjatë kësaj kohe parashikohen zhvillime të reja në jetën personale të Dashit dhe Luanit. Personat e lindur në këto shenja do të vihen në kontakt me ish-partnerët, të cilët janë penduar dhe tani kanë kuptuar se sa mirë do të ishin bashkë.

Dashi

Shenja e Dashit është e para në listë që merr telefonata dhe mesazhe nga ishi. Shanset që ai të kthehet dhe t’ju pyesë për një shans të dytë janë të shumta, kështu që nëse keni ende ndjenja për të, mendoni nëse ia vlen të provoni përsëri. Përndryshe vazhdoni rrugën tuaj vetëm.

Luani

Bëhuni gati pasi e kaluara do t’ju trokasë në derë. Ish-i juaj është ende duke ju menduar dhe tani që ka kaluar disa kohë dëshiron të kthehet në krahët tuaj. Kujdes, sepse ish-i mund të rikthehet, por duhet të jeni të sigurt që nuk jeni ju “shpëtimi” që ai ta shpëtojë nga vetmia.

Ndërkaq, me ardhjen e vjeshtës, vjen edhe dëshira për të gjetur një partner ku mund të ndani ditët e ftohta e duke biseduar teksa jeni duke pirë një çaj të ngrohtë me njëri-tjetrin. Sipas parashikuesve këto janë disa nga shenjat e zodiakut që do të gjejnë dashurinë këtë vjeshtë. Marrëdhëniet evoluojnë natyrshëm.

Në fakt, dashuria është një përvojë subjektive që është e ndryshme për të gjithë. Dashuria shërben si motivimi ynë në jetë. Në marrëdhëniet, veçanërisht ato personale, ajo nxit një ndjenjë ekuilibri. Dashuria midis partnerëve duhet të fillojë nga asgjëja dhe më pas ata të kërkojë një qasje të ndryshme ndaj mirëmbajtjes së lidhjes së tyre. Disa shenja të zodiakut mund të përfitojnë vërtet nga një transformim më i madh i jetës së dashurisë.