Bota

‘Dubai Porta Potty’, fenomeni që po ‘trondit’ botën!

Trendet e çuditshme të Tik Tok-ut nuk përbëjnë më çudi, në kohën kur gjëra të pazakonta e pushtojnë herë pas here.
Ditët e fundit, të shumtë ishin ata që u shokuan me një fenomen të pazakontë që po bën xhiron e platformave të rrjeteve sociale, veçanërisht Twitter-it. Ata më guximtarët që zgjodhën të klikonin linqet e shumtë të Dubai Porta Potty, me siguri u penduan për hapin e ndërmarrë.

Janë të gatshëm të paguajnë deri në 1 milion dollarë, për të provuar mundësinë që t’iu defekojnë në fytyrë.
Tashmë që videot qarkullojnë në rrjetet sociale, fenomeni i ka bërë vendasit në Dubai të reagojnë dhe të shprehin, dyshime për të këtë përmbajtje eksplicite.

Ebrahim KA, një persona që e identifikon veten si një ndër pasanikët e Arabisë thotë: “Të gjithë burrat e pasur në Dubai kërkojnë vajza për të bërë këtë. Ata janë të lirë e të pështirë. Të gjithë kanë të njëjtin fetishizëm. Ajo që më shokon mua më shumë, është se njerëzit në Dubai nuk merren me këto video dhe nuk kanë dëgjuar kurrë për një gjë të tillë”.

Kjo ka të bëjë me hedhjen e jashtëshqitjes në fytyrë, ku goja është tualeti. Ebrahim ka bërë të ditur se ai është vendas nga Dubai dhe e klasifikon veten si një njeri të pasur me financa të konsoliduara. Ai gjithashtu vë në dukje se fetishizmat nuk kanë qenë të zakonta mes burrave arabë.

Mua nuk më pëlqen të defekoj në fytyrat e njerëzve të tjerë. Ajo që më shokon më shumë, është se njerëzit në Dubai nuk merren me këto video virale dhe ata kurrë nuk kanë dëgjuar për një gjë të tillë. 

Ndërsa një blogere thotë: “Të gjithë burrat e pasur në Dubai pajtojnë vajza për ta bërë këtë. Ata janë thjeshtë të pështirë. Të gjithë kanë të njëjtin fetishizëm”. Nuk është e qartë si nisi ky trend, por nuk është fenomen i ri.
Ndërkaq blogerja Corey Williams shpjegon: Preferencat apo sjelljet e cuditshme seksuale që kanë të bëjnë të bëjnë me jashtëqitjet kanë qarkulluar prej vitesh. Dhe kanë mbështetës në praktikat erotike të njohura si BDSM, që ndër të tjera përfshijnë dhe sadomazokizmin. Nuk është e qartë se si burrat arabë u apasionuan pas këtij trendi. Asnjë sjellje e cuditshme seksuale apo fetishizmi nuk njohin gjini apo shpërndarje demografike.

Një tjetër blogere me emrin Kaiser dokumentoi në rrjete sociale se sa poshtë është niveli i shoqërisë perëndimore. Në një shkrim të tij komenton fenomenin “porta potty” jo thjesht si ndodhi, por përmend faktin se sa larg shkojnë “mbretëreshat e mbrëmjeve” për të kënaqur dëshirat seksuale apo fiksimet fetish të sheikëve të pasur të Dubait në këmbim të parave.

Një nga vajzat e përfshira rrëfen në një video me një anglishte të çalë se ka lejuar një nga sponsorat e saj që vajza e re në moshë e identifikon si zoti Ali, që t’i lëpijë papastërtitë e këmbëve të saj. Por gjithashtu do lejojë vëllanë e tij të virgjër të përfshihet. Në këmbim ka marrë 25 mijë dollarë amerikan kur erdhi në Dubai dhe gjysmën tjetër do ta marrë më pas. Mënyra se ai vajzat i fitojnë paratë është disi bezdisëse e pazakontë. Një modele e njohur e rrjeteve sociale rrëfeu një histori të ngjashme dhe u tall nga ndjekësit, sepse ajo tha të vërtetën dhe foli me krenari për veprimet e saj.

E vërteta është që vajzat e përfshira bëjnë pushime luksoze me krocera apo në rajone ekzotike. Më pas ato detyrohen të ulen në tualet dhe më pas të zhveshura duhet të lejojnë meshkuj në grup që të urinojnë mbi to. Ato angazhohen në aktivitete të pështira, ku duhet edhe t’i lusin meshkujt për shuma të mëdha parash.

Sipas disa burimeve mediatike, disa personazhe të njohur të botës së showbizit në Afrikë janë ekspozuar në marrëveshje biznesi me arabë që përfshin edhe fenomenin e Porta Potty. Disa detyrohen edhe të flenë me qentë dhe të bëjnë gjëra të papëlqyeshme që të kënaqin zotërit e tyre që i paguajnë. Këto lloj sekretesh janë kthyer ne makthe për shumë vajza afrikane që për të pasur para kanë shkelur edhe mbi veten. Disa vajza të njohura të Instagramit që kanë refuzuar ofertat e pasanikëve perversë të Dubait, rrëfejnë gjëra shokuese.
Në mesazhe në DM u kërkohet të vijnë në Dubai.

“Ejani në Dubai që t’i bashkoheni festimeve të luksit në jaht të organizuar nga vet princi i kurorës Hamdan bin Mohammed Al Maktoum, i cili i ka qejf vajzat e bukurat dhe ju fton juve t’i bashkoheni festimeve”.
Pra, “Dubai Porta Potty” thuhet se është diçka që influencers dhe vajzat e tjera të reja bëjnë në këmbim të parave ose dhuratave. Sipas pretendimeve, këto gra i lënë të tjerët të kryejnë jashtëqitjen dhe urinën sipër trupit dhe fytyrës (përfshirë edhe gojën) në këmbim të çantave, këpucëve dhe parave.