Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Duka: Ja pse statuti i ri i FSHF-së nxjerr jashtë Koço Kokëdhimën
PASÓ • 15:42 28/12/2020
Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ishte sot i ftuar në emisionin sportiv “Pasó”. Në një intervistë për Top Albania Radio me Denis Dyrnjaja, Glenti Nallbani dhe Sidorela Gjoni, Duka zbuloi disa nga ndryshimet më të reja që do të ndodhin rreth futbollit shqiptar. Për sa ju përket ndryshimeve në statutin e FSHF-së, Duka shprehet në mënyrë sa më objektive: Kushtetuta e një organizate që është statuti për ne, ka pësuar ndryshime herë pas here për të ecur me hapat e kohës të partnerëve. Nën udhëzimet e FIFA-s kemi bërë ndryshimet edhe në statutin tonë. Ato kanë të bëjnë me përafrimin me statutet tip të FIFA-s dhe federatave botërore, sigurisht në përputhje edhe me legjislacionin tonë. Një tjetër ndryshim është përfaqësimi i të gjithë anëtarëve të futbollit pasi në të vjetrin nuk ishin si futbolli i femrave apo ai i futbollit amator. Kushdo që luan futboll e gjen veten pranë federatës tashmë. Në ndryshimet e reja parashikohen edhe kufizime për kandidatët e rinj, për rezidentët jashtë apo njerëzit e politikës. Pika që është debatuar më së shumti është në lidhje me politikën, që kandidatët nuk duhet të jenë pjesë e saj. Por për ta ngacmuar më shumë ngrihet si pyetje çështja e Koço Kokëdhimës, nëse preket nga këto rregulla të reja?! Konkretisht interpretimin nuk ta them dot… Kokëdhima më duket se është kryetar partie dhe nëse po, mund ta cenohet. Nuk kam qenë ndonjëherë pro që të ketë personazhe të politikës në futboll, por gjithsesi kam garuar me personazhe politike… dhe kam fituar! Më pas Duka përmend se ky vendim për të mos përfshirë persona politikë ka nisur që në janar të këtij viti, ku janë propozuar mendimet për ndryshimin e statutit dhe arsyet pse. Gjithashtu sipas tij, çdo gjë ka qenë e diskutuar më parë dhe brenda ka pasur edhe politikanë që kanë dhënë mendimin e tyre për këto çështje duke arritur në këto përfundime. Denis Dyrnjaja Glenti Nallbani Sidorela Gjoni Armand Duka
Nutricionistja Diola Dosti na tregon si mund të shtojmë në peshë!
PASÓ 17:28 05/06/2021
Daljana Sejdia: “Tiranës i duhet më shumë një psikolog sesa një trajner!”
PASÓ 12:10 23/05/2021
Ervin Fakaj: “Vështirë të gjesh trajner për Tiranën, i ka prishur gjërat me duart e veta”
PASÓ 12:04 23/05/2021
Atalanta Kërçyku: “Ja e vërteta e emrit tim!”
PASÓ 17:58 15/05/2021
Kush vrapon më shumë një futbollist apo një arbitër?
PASÓ 17:57 15/05/2021
Sa paund duhet të paguajnë tifozët anglezë për karantinimin, për të ndjekur ndeshjen në Turqi?!
PASÓ 13:56 08/05/2021
Roland Hysi zbulon detaje nga projekti i tij larg muzikës…
PASÓ 13:49 08/05/2021
Bledi Koka flet për ndeshjet e kësaj jave…
PASÓ 15:58 01/05/2021
Ilir Suli: “Humba medaljen e artë të Botërorit nga pagjumësia”
PASÓ 15:23 01/05/2021
Elvin Sharra dhe Adrian Civici komentojnë ndeshjet e kësaj jave…
PASÓ 17:31 24/04/2021
Shumë larg muzikës… Alban Skënderaj zbulon ‘profesionin’ që mund të kishte sot!
PASÓ 16:32 24/04/2021
Sa rëndësi ka dita e votimit për Edi Manushin?
Live From Tirana, PASÓ 20:27 23/04/2021
Albana Bejko për ndeshjen Laçi-Bylis: “Nga ndeshje futbolli mos të përfundojë në ndeshje boksi”
PASÓ, Sport 12:56 18/04/2021
Renis Gjoka për Andrea Pirlon: “Nuk e shoh dot si trajner, duket si një lojtar me duar në xhepa…”
PASÓ 17:57 10/04/2021
Fidel Ylli: “Armand Duka do të përfundojë në prokurori për fondet e pistës në stadiumin Loro Borici”
PASÓ 16:19 10/04/2021
Incidenti i Eva Muratit në emisionin italian “Tiki Taka”
PASÓ 17:05 03/04/2021
Artan Shyti: Diferencë e madhe midis moshës së lojëtarëve me moshën e trajnerit…
PASÓ 17:03 03/04/2021
Analizë për kombëtaren, ndeshja me Anglinë…
PASÓ 14:31 28/03/2021
Lirim Zalla zbulon se si vinin informacionet sportive në vitet ’87 – ’88
PASÓ 16:28 22/03/2021
Komiteti Teknik anti-COVID, i thotë JO FSHF-së për të lejuar tifozët në ndeshjen Shqipëri-Angli
PASÓ 14:57 20/03/2021
Erion Braçe: Mezi po pres ta kap në flagrancë Armand Dukën në fushatë!
PASÓ 17:33 06/03/2021
Gjergj Ruli dhe Izmir Smajlaj në Poloni, tregojnë kushtet e vështira në të cilat ndodhen
PASÓ 17:32 06/03/2021
Deklarata bombë e Lorenc Jeminit: “Kemi qenë në përgjim për 3 vjet…”
PASÓ 17:31 06/03/2021
A ka mbetur Marin Mema disi i zhgënjyer nga skuadra e zemrës, Milani?
PASÓ 17:30 06/03/2021
Marin Mema e Artan Hoxha shkëmbejnë batuta për “Gjurmët”
PASÓ 16:43 06/03/2021
Skënder Gega ndez fantazinë e tifozëve: Mund të rikthehem dhe tani te Partizani!
PASÓ 21:03 20/02/2021
Kokëdhima: Gjest fëminor, Rama gënjeu për premtimet që iu dha klubeve të futbollit, ja çfarë pritet!
PASÓ 21:00 20/02/2021
Indiferenca e saj më tërhoqi… Akil Pano rrëfen takimin e parë me bashkëshorten
PASÓ 18:20 15/02/2021
Migen Memelli tregon disavantazhet e skuadrës së Skënderbeut
PASÓ 14:48 08/02/2021
Ferhan Hasani zbulon si ndihet si pjesë e skuadrës së Partizanit!
PASÓ 14:47 08/02/2021
Duka: Mendoja se Rama do bënte më shumë për sportin siç u zotua, por…
PASÓ 14:46 08/02/2021
Mirel Josa zbulon objektivat në drejtimin e skuadrës së Kukësit!
PASÓ 21:14 01/02/2021
Deputeti Fidel Ylli: “Qeveria të rikthejë bastet”
PASÓ 15:34 01/02/2021
Trajneri Daja: Fitorja e Partizanit në derbi, kaloi vetëm me një kafe!
PASÓ 16:59 24/01/2021
Shkëlqim Muça për çmimin “Mjeshtër i Madh” më kishin harruar, por e korrigjuan gabimin!
PASÓ 16:58 24/01/2021
Bamir Topi ndaj Edi Ramës: “Kam 60 vjet tifoz, nuk më solli ftesë për inaugurimin e Air Albania”
PASÓ 11:35 19/01/2021
Alban Bushi: Jam pa kontratë, pres vendimin e Dukës
PASÓ 20:11 18/01/2021
Olsi Rama në Pasó, një “thumb” për Gregun dhe tifozët e Tiranës!
PASÓ 10:50 11/01/2021
Duka: Ja pse statuti i ri i FSHF-së nxjerr jashtë Koço Kokëdhimën
PASÓ 15:42 28/12/2020