Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Ed Sheeran do të ketë “mysafirë” specialë në turin e vitit të ardhshëm!

Ed Sheeran zbulon se do të marrë vajzën Lyra në tur vitin e ardhshëm. Këngëtari ka njoftuar datat e reja të turit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë, dhe ai do të marrë vajzën Lyra me vete.

I quajtur “Turneu i Matematikës”, Ed do të kthehet në skenë me 27 koncerte në Mbretërinë e Bashkuar, Irlandë, Evropën qendrore dhe Skandinavi, duke përfshirë tre koncerte masive në stadiumin Wembley të Londrës verën e ardhshme.

Emri zyrtar i turneut është +-= ÷ x, një referencë e zgjuar për albumet e tij në studio, dhe gjatë një bisede me Roman Kemp në Capital Breakfast të premten, Ed njoftoi lajmin emocionues, si dhe zbuloi se ai do të jetë duke e bërë turin një çështje familjare.

Ed tha se në turin e mëparshëm ai ishte vetëm pasi gruaja Cherry “u fut brenda dhe jashtë” në turin e tij Divide, i cili u zhvillua nga viti 2017 në vitin 2019. Sidoqoftë, për koncertet e Matematikës, Cherry dhe vajza e tyre Lyra do të vijnë me të dhe ata nuk do të kthehen në shtëpi derisa të përfundojë turi.

Tani puna e saj është krejtësisht e largët sepse pandemia e ka bërë të mundur që të gjithë të punojnë nga laptopët e tyre, kështu që ajo po vjen plotësisht aty, dhe zakonisht unë do të fluturoja në shtëpi në mes të datave, por ne vetëm do të dalim jashtë.