Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Music Showbiz

Ed Sheeran tregon momentin më të bukur të propozimit për martesë!

Së fundmi Ed Sheeran ka zbuluar se gruaja e tij Cherry Seaborn ishte aq e tronditur kur ai i propozoi asaj saqë ajo pyeti dhe i tha se mos po bën shaka. Këngëtari i hitit ‘Shape of You’ i ka propozuar në vitin 2017 por tani ajo ka pranuar se kishte një “pauzë të gjatë” para se ajo të pranonte propozimin e tij pasi ai u ul në gju. Çifti u martua në vitin 2018 dhe mirëpritën fëmijën e tyre të parë Lyra Antarktida Seaborn Sheeran gushtin e kaluar. Zbulimi i këtij detaji shumë të bukur vjen pas lajmit se Ed do të publikojë një këngë të Krishtlindjeve me Elton John. Duke folur në emisionin suedez ‘Skavlan’ për momentin e vështirë të propozimit me Cherry, Ed tha:

Unë isha duke u ulur në gju dhe thashë ‘A do të martohesh me mua?’ dhe ajo ishte ‘A po bën shaka? ‘

Pas një super heshtje e gjatë dhe unë thjesht vendosa t’i thoja thjesht:

Të lutem?

Ishte një nga gjërat më njerëzore që kam ndjerë ndonjëherë në të gjithë karrierën. është një vendim kaq i madh jetësor që dikush duhet ta marrë sa hap e mbyll sytë. Fatmirësisht, ajo tha po. Ai shtoi për propozimin gjithashtu se:

Ditën kur binte shi dhe unë kisha ndërtuar një diçka të ndezur në fund të kopshtit për ta bërë këtë. Muzg, pak verë dhe po binte shi. Unë vazhdoja të thoja që duhet të shkojmë për një shëtitje dhe ajo tha:” Jo! ” Unë thosha, ‘A jeni e sigurt që nuk doni të bëni një shëtitje?’. Koha po kalonte. Ishte një datë e gdhendur në unazë dhe unë thoja: ‘Duhet ta bëj sot!’ “Shkoi në orën 21:00 dhe unë thoja, “Për hir të të tjerëve!

Ed e zbuloi lajmin në lidhje me këngën e re gjatë një interviste me ‘NPO Radio 2’ në Holandë, duke shpjeguar se Elton e kishte kontaktuar vitin e kaluar. Ajo erdhi pasi hiti i kompozitorit 74 -vjeçar ‘Step Into Christmas’ i cili u publikua në vitin 1973 hyri në listat për herë të parë gjatë periudhës festive të vitit të kaluar. Këngëtari ka treguar gjithashtu se:

Eltoni më telefonoi ditën e Krishtlindjeve për të thënë Gëzuar Krishtlindjet. Eltoni më telefonon pothuajse çdo ditë. Ai tha, ‘Hapi në Krishtlindje tani është është numri 6 në tabelë! Dua të bëj një këngë tjetër të Krishtlindjeve do ta bësh me mua? Jemi vetëm unë dhe ai. Është e mrekullueshme.