Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

“Erdhe për të më treguar çfarë është dashuria e vërtetë”, Afërdita nuk i kursen fjalët e ëmbla për…

Pak ditë më parë u përfol në media se Afërdita Dreshaj do të largohej nga Amerika ku jeton prej kohësh për t’u shpërngulur drejt Republikës Çeke, së bashku me bashkëshortin e saj Jakub Kindl dhe djalin e tyre, Sky. Kjo zhvendosje e familjes u tha se do të bëhej për shkak të karrierës si hokeist të bashkëshortit së modeles, pasi do të transferohej në një ekip europian.

Këto zëra i pohoi vetë Afërdita me anë të një Instastory ku tregonte sa krenare ndihej për bashkëshortin e saj dhe sa e emocionuar është për transferimin  tij si lojtar në skuadrën çeke.

Sot për Aferditën dhe bashkëshortin e saj, është një ditë e veçantë, pasi djali i tyre i vetëm mbush plot 6 muajsh dhe me anë të dy Instastory-ve, Aferdita ka zgjedhur fjalët më të ëmbla për ta uruar atë.

6 muaj më parë ti erdhe për të më treguar mua çfarë është dashuria e vërtetë.

“Ti je duke u rritur aq shpejt zogu i mams, urime 6 mujori,”

Rikujtojmë se, modelja u bë nënë e një djali për herë të parë në mars të këtij viti dhe se shtatzënia e saj u përfol shumë pasi ajonuk kishte një bark shumë të rrumbullakosur dhe të gjithë dyshonin në fillim për shtatzëninë e saj.