Celebrities Gossip Showbiz

Fati nuk e deshi…E pikëlluar, Jessie J ndan lajmin më të keq të jetës së saj me ndjekësit!

Një lajm aspak i mirë vjen sa i përket këngëtares së njohur Jessie J. Artistja së fundmi ka zbuluar në rrjetin e saj social Instagram se ka pësuar një abort. E pikëlluar, në diçiturën e fotos Jessie shkroi:

Dje në mëngjes po qeshja me një mikeshë duke thënë: ‘seriozisht, por si do ta kaloj koncertin tim në LA nesër mbrëma pa i thënë të gjithë audiencës se jam shtatzënë’. Dje pasdite kisha frikë nga mendimi se do të më ndodhte diçka para koncertit… pasi shkova për ekon time të tretë, më thanë se nuk kishte më rrahje zemre.

Deklarata e Jessie-t shoqëroi një foto të testit të saj pozitiv të shtatzënisë në shtëpi, e ndjekur nga një citim që thonte:

Ndonjëherë dashuria nuk do të mjaftojë për ta bërë atë të funksionojë dhe kjo është në rregull. Nuk do të thotë se keni dështuar. Vendosa të kem një fëmijë vetë. Sepse është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër. Të mbetesha shtatzënë ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harroj kurrë dhe e di që do ta kem përsëri. Ndihem sikur nuk kam kontroll mbi emocionet e mia. Mund të pendohem që e postova këtë. Ajo që di është se dua të këndoj sonte. Jo sepse po shmang pikëllimin apo procesin, por sepse e di që të këndoj do të më ndihmojë. Unë kam bërë 2 shfaqje në 2 vjet dhe shpirti im ka nevojë për këtë. Edhe më shumë sot. E di që disa njerëz do të mendojnë se ajo thjesht duhet ta anulojë atë. Por në këtë moment e kam të qartë një gjë. Kam filluar të këndoj kur kam qenë e vogël nga gëzimi, për të mbushur shpirtin tim dhe terapinë e dashurisë ndaj vetvetes, që nuk ka ndryshuar kurrë dhe unë duhet ta përpunoj këtë sipas mënyrës time.

Ajo vazhdoi duke shprehur se:

Unë gjithashtu e di se miliona gra në të gjithë botën e kanë ndier këtë dhimbje dhe shumë më keq. Është ndjenja më e vetmuar në botë. Kështu që do të shihemi sonte LA. Mund të bëj më pak shaka, por zemra ime do të jetë diku tjetër.

Artistja vlen të theksojmë se është single. Bukuroshja bëri publike romancën e saj me partnerin, Max Pham Nguyen në muajin mars, vetëm disa muaj pasi u nda nga aktori Channing Tatum. Teksa u duk se dyshja ishin më të lumtur se kurrë duke shijuar romancën, këngëtarja zbuloi se ata i dhanë fund lidhjes. 33-vjeçarja pranoi se ata nuk kanë qenë së bashku për disa javë, kur u pyet nga fansat në Instagram, por këmbënguli se nuk kishte asgjë dramatike rreth gjithë kësaj.