A Live Night Celebrities Music Showbiz

Fifi zbulon hapat e parë në muzikë në “A Live Night”!

E ftuar në këtë episod të “A Live Night” ishte një artiste shumë e dashur dhe e komentuar, pikërisht Fifi. Një artiste me kuptimin e plotë të fjalës, shumë e talentuar, por edhe shumë punëtore njëkohësisht, Fifi na zbuloi gjithçka në lidhje me dashurinë e saj të madhe muzikën. Hapat e parë, projektet e para, vështirësitë dhe sakrificat, njerëzit që e kanë ndihmuar përgjatë rrugëtimit e shumë të tjera zbuloi ditën e sotme Fifi në “A Live Night”. Sigurisht që nuk mund të mbetej pa u përmendur edhe jeta personale, ndjesitë dhe emocionet e artistes, teksa Fifi tregoi gjithçka nga fëmijëria e saj e deri te dashuria e vërtetë për të.

E teksa zbulon vështirësitë e këtij rrugëtimi magjik në muzikë, Fifi tregon se shpeshherë ka menduar të heqë dorë, por një zë i brendshëm e ka ndaluar për diçka të tillë.

I gjithë rrugëtimi im në muzikë ka qenë i vështirë. Mendoja ta lija, por ka qenë zëri i brendshëm që më jepete fuqi. Projekti im i parë me videoklip të avancuar ka qenë bashkëpunim me Çiljetën dhe Lil Kolin. Ishte ndjenja më e çuditshme. Për mua ishte e pakonceptueshme sepse nuk i kisha mundësitë të mëndoja që mund të ndodhte ajo gjëja. Pas këtij projekti, kaloi një 5-6 mujorsh që nuk nxorra projekt, deri te kënga “Kus-kus”. Njerëzit nuk e lidhnin më Filloretën me Fifin. Më duhej ta nisja nga fillimi për të punuar për emrin Fifi. Doja ta rinisja një kapitull tjetër, një epokë tjetër.

Dhe kush janë ata që e kanë ndihmuar?! Emrat na i zbulon Fifi në “A Live Night”.

Përveç familjes, dorë shumë e rëndësishsme është Blendi Kalivaci, Ardit Gjebrea, Flori Mumajesi, Kledi Bahiti. Kurrë nuk mund të mohoj çfarë kanë bërë për mua.

Ka shumë këngëtarë që do u bëja këngë pa lekë por me shpirt. Leku nuk vihet në konsideratë kur e di që këngën e bën për një artist të madh. Disa nga emrat janë Aurela Gaçe, Xhensila Myrtezaj, Flori.