Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Filmi i ri i Dianës i ul respektin dhe dinjitetin Princeshës!

Ekspertët mbretërorë e kanë cilësuar filmin e ri të Dianës, Spencer, “mizor”, pasi pati premierën e tij mbrëmë, duke thënë se filmi me Kristen Stewart i heq princeshës së ndjerë “respektin dhe dinjitetin” e saj. Komentuesit kanë paralajmëruar se si djemtë e Dianës, Princat Harry dhe William do të shqetësohen të dy nga skenat në film të cilat e tregojnë atë të përlotur para William kur lufton me çrregullimin e të ngrënit dhe dëmtimin e vetvetes.

Royal experts have slammed the new Diana film Spencer starring Kristen Stewart, saying it strips her of 'respect and dignity'

Skenat shqetësuese në filmin e shfaqur më 5 nëntor tregojnë Dianën, e cila vdiq në një aksident automobilistik në Paris në vitin 1997, duke fantazuar të hidhej poshtë shkallëve dhe të mbytej me një gjerdan margaritar të dhuruar nga burri i saj Princi Charles.

Diana (depicted with Harry and William) fantasises about throwing herself down the stairs and choking on a pearl necklace

Pjesë të tjera të filmit detajojnë buliminë e saj ndërsa ajo vjell dhe madje përjeton halucinacione për vdekjen e saj dhe ekspertët mbretërorë përfshirë Richard Fitzwilliams, Ingrid Seward dhe Penny Junor kanë kritikuar të gjithë përshkrimin. Fitzwilliams tha për MailOnline si më poshtë.

Ishte një vendim i jashtëzakonshëm paraqitja e Dianës që hidhej mbi poster ndërsa ishte e veshur me modë. Filmi tregon skena të bulimisë dhe dëmtimit të vetvetes që është vërtet mizore.

Komentuesi, i cili ndoqi një shfaqje shtypi të BFI në Festivalin e Filmit në Londër, shtoi më tej.

Unë dyshoj shumë se William ose Harry do ta shikojnë atë. Kemi edhe 20 episode të tjera të Kurorës, të cilat ndoshta do të shfaqin edhe skena shqetësuese të saj.