Botë e Çuditshme

Fitoi një shumë të madhe parash, çifti bën ëndrrat realitet!

Një çift po festojnë sot pasi morën 1 milion paund në shortin e EuroMillions UK Millionaire Maker. Calum Forrington dhe gruaja e tij Kayleigh tashmë po planifikojnë një udhëtim familjar në Disneyland Paris me tre fëmijët e tyre të vegjël.

Ata gjithashtu kanë plane për të blerë së bashku shtëpinë e tyre të parë të ëndrrave. Dy makina të reja dhe bërja e patentës për Calum janë gjithashtu në listën e gjërave për t’u bërë. Dyshja ishin në shok kur kuptuan se bileta e tij EuroMillions, e luajtur në Aplikacionin e Lotarisë Kombëtare, i kishte bërë ata milionerë brenda natës të premten e kaluar. Calum tha:

Kam luajtur EuroMillions të premten në punë. Vetëm të nesërmen në mëngjes, kur po haja drithërat para punës, u kujtova të kontrolloja llogarinë time në internet. Isha i tronditur kur pashë se bileta ime EuroMillions ishte fituese. Të dy u trembëm plotësisht dhe më duhej të dilja jashtë për të marrë pak ajër. Ende në tronditje të plotë, shkova në punë dhe i tregova shefit tim se çfarë kishte ndodhur.

Ai duhet ta ketë kuptuar se nuk kishte gjasa të kryeja ndonjë punë atë ditë, kështu që më dërgoi në shtëpi për të zgjidhur gjithçka. Ne e kaluam fundjavën paksa të hutuar dhe filluam të planifikonim se si do t’i shpenzonim paratë. Ne kurrë nuk kemi qenë në gjendje të blejmë shtëpinë tonë, kështu që fitorja jonë me siguri do të ndihmojë me këtë, plus mezi pres të mësoj se si të ngasim makinën dhe të blejmë makina të reja.