Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Aktualitet Politikë

FMN deklaroi se Shqipëria ka rritjen më të lartë të vdekjeve shtesë në Europë, Vasili: Qeveria ka kryer një krim shtetëror.

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me raportin e FMN-së ku thuhet se Shqipëria kishte vdekjet më të larta në Europë nga Covid.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Vasili thekson se Qeveria jo vetëm i fshehu vdekjet dhe i hidhëroi dyfish shqiptarët, që kanë humbur familjarët e tyre, por sipas tij kreu edhe një krim të vërtetë shtetëror.

Sipas Vasilit, SPAK-u për shkak të kapjes është vendosur në pozicion shumë të shëmtuar dhe antiligj.

REAGIMI I VASILIT

FMN konfirmon, por SPAK i kapur nuk heton as fshehjen e vdekjeve nga qeveria nga Covid!!

Fondi Monetar Nderkombetar konfirmon perfundimisht qe Shqiperia kishte vdekjet me te larta ne Europe nga Covid.
Kjo eshte situata e vertete tragjike dhe mijra familje kane humbur te dashurit e tyre.
Qeveria jo vetem i fshehu vdekjet dhe i hidheroi dyfish shqiptaret, qe kane humbur familjaret e tyre, por kreu edhe nje krim te vertete shteteror.
Te vertetat per Covid-in dhe qendrimin kriminal te qeverise se rilindjes kane marre dhenë brenda dhe jashte Shqiperise.
SPAK-u per shkak te kapjes eshte vendosur ne pozicion shume te shemtuar dhe antiligj.
SPAK-u ç’pret më per te filluar hetimin.
Kaq i kapur eshte SPAK-u sa qe as vdekjet nuk e levizin nga vendi dhe jo më te luftoje krimin e organizuar dhe korrupsionin!