Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Botë e Çuditshme Travel

Fotot që tregojnë sesi është të jetosh në Kanada…

Shumë njerëz kanë një imazh shumë të qartë të Kanadasë. Duke qenë një territor kaq i gjerë, vendi i dytë më i madh në botë, ofron një gamë tepër të gjerë peisazhesh dhe përvojash. Njihuni me disa prej tyre:

Bëmë një turne rreth Torontos verën e kaluar. Pamjet ishin të pabesueshme!

Sa kanadez …

Mirëmëngjes Vankuver!

Ishulli Manitoulin është i bukur!

Ata duket se kanë pozuar për foton.

Ata kanë targa shumë të çuditshme, njëra është në formën e një ariu polar.

Perëndimet e Bregut Perëndimor.

Lojë hokej në ‘Sunfish Cut’

Gjethet e panjeve në Tobermory, Kanada

Dritat veriore sonte jashtë shtëpisë sime! Nunavut, Kanada

Për shkak të pandemisë secili prej nesh e ka patur të pamundur të largohet nga vendi ku jeton për shkak të pandemisë. Të lodhur nga kufizimet e udhëtimit për shkak të pandemisë, Vilnius, kryeqyteti i Lituanisë ka një zgjidhje interesante për këtë. Çfarë mendoni ju? Një “portë virtuale” në kohë reale me njerëz në një qytet tjetër!

Por, nëse me lehtësimin e masave kjo gjë është bërë e mundur, “TimeOut” ka listuar disa nga rrugët më interesante në botë të cilat janë zgjedhur nga 27.000 banorë të qytetit nga e gjithë bota. Vera po vjen dhe dëshira për të dalë në rrugë të hapur është më e fortë se kurrë.

Pas disa muajsh të tërë të mbyllur brenda në shtëpi si pasojë e pandemisë e cila “mbërtheu” të gjithë botën, njerëzit janë gati të dalin dhe të lirohen. Gjëja më e mirë për një udhëtim është se ju mund të filloni një prej tyre kudo në botë.