Celebrities Music

“Fugees” anulojnë turneun e ribashkimit që përkon edhe me festimin e 25 vjetorit të “The Score”!

“Fugees” nuk do të nisin më turneun e shumëpritur të tyre të ribashkimit. Të premten, grupi i ‘hip-hop’-it fitues i “Grammy”-t i Wyclef Jean, Lauryn Hill dhe Pras postoi një deklaratë në rrjetin social Instagram ku shkruhej se:

Ne parashikojmë dhe kuptojmë zhgënjimin, por turneu ynë i përvjetorit nuk do të jetë në gjendje të ndodhë. Pandemia e vazhdueshme e COVID ka bërë turne në kushte të vështira dhe ne duam të sigurohemi që t’i mbajmë fansat tanë dhe veten të shëndetshëm dhe të sigurt.

Postimi vazhdoi të shpjegonte se si ata ishin të emocionuar për të ndërtuar turneun rreth 25-vjetorit të albumit të tyre shumë të mirënjohur të vitit 1996, “The Score”, i cili përmban hitet “Killing Me Softly” dhe “Ready or Not”, por që ata duhej ta rishikonin planet e tyre.

Ne e shohim se tani mund të mos jetë koha jonë për të rishikuar këtë vepër të kaluar.

Treshja iu referua gjithashtu koncertit të tyre të rikthimit të shtatorit të vitit 2021, shfaqja e parë që ata kishin bërë së bashku në 15 vjet.

Jemi mirënjohës për natën e veçantë që arritëm të ndajmë me disa prej jush në Nju Jork, me atë moment të rrallë live.

Gjithçka u mbyll duke përfunduar se ata shpresojnë të riplanifikojnë turneun e tyre të ribashkimit së shpejti.