Futbollisti i Uellsit qau gjithë ditën para ndeshjes në Kupën e Botës, për këtë arsye!

Neco Williams ka zbuluar se gjyshi i tij ka ndërruar jetë në prag të ndeshjes hapëse të Uellsit në Kupën e Botës kundër Shteteve të Bashkuara. Red Dragons luajtën një barazim argëtues 1-1 me USMNT, me Gareth Bale që shpëtoi skuadrën e Rob Page me një penallti në fund të pjesës së dytë. Sulmuesi amerikan Tim Weah, kishte shkarkuar vendin e tij në një epërsi të merituar në pjesën e parë.

Williams luajti shumicën e ndeshjes për Uellsin para se të zëvendësohej në minutën e 79-të nga Brennan Johnson. Mbrojtësi, 21 vjeç, doli në rrjetet sociale pas ndeshjes për të zbuluar se kishte qarë gjithë ditën pasi u informua nga nëna e tij se gjyshi i tij kishte vdekur.

Dje ishte lajmi më i vështirë me të cilin jam përballur ndonjëherë. Të largohesha nga të qara gjatë gjithë ditës për të nisur një ndeshje të Kupës së Botës ishte jashtëzakonisht e vështirë, por unë e kalova nga mbështetja e shokëve të skuadrës dhe familjes. Kështu që ia dedikoj atë lojë dhe një pikë të rëndësishme atij.

Ylli i Nottingham Forest mund të shihej në lot në bilbilin e fundit dhe u ngushëllua nga Page dhe një numër i shokëve të tij të skuadrës. Pasi u ndoq nga kamerat ndërsa po dilte nga fusha, Williams më në fund tha: