Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion Gossip

Gigi Hadid sapo “vulosi” se kjo ngjyrë do të jetë trend-i këtij sezoni!

Mesa duket edhe këtë vjeshtë ngjyra e gjelbër shihet si ngjyra më e favorizuar dhe më e “përqafuar” sidomos nga yjet e famshëm. Kjo ngjyrë u shfaq si ngjyra e preferuar e modës, pavarësisht nëse ishte në tone neoni ose smeraldi më të errët. Historia e artit është e mbushur me meshkuj që vishen me ngjyrën jeshile. Shumica e tyre janë të mbuluara me mantel dhe gjethe. 

Këtë trend padiskutim nuk kishte si të mos na e sillte supermodelja bukuroshe Gigi Hadid. Në Paris për Javën e Modës, modelja u pa e veshur me një kombinim të gjelbër kokë e këmbë, duke dëshmuar se trend-i mbetet po kjo ngjyrë. Hadid kishte veshur një xhaketë sportive dhe pantallona të Victoria Beckham.

Në muajt e fundit, stilistët më në emër të modës kanë treguar gjithashtu dashurinë e tyre për jeshilen e ndezur, duke i pasuruar koleksionet e tyre me këtë ngjyrë për sezonin pranverë/verë 2021.

Le t’i hedhim një sy look-ut të Gigi-t, si ju duket paraqitja e saj?

Ndërkaq, ju theksojmë se çanta ‘JW Pei Gabbi’ ka bërë së bashku katër vajzat e famshme. Megan Fox, Emily Ratajkowski, Gigi Hadid dhe Hailey Bieber të cilat kanë zgjedhur që të kenë pjesë të garderobës së tyre një nga çantat e ‘JW Pei Gabbi’.

Pavarësisht se çanta nuk është edhe aq e kushtueshme ajo përsëri është kthyer në një nga çantat më të preferuara për VIP-at. Duke marrë parasysh shumat marramendëse dhe vlerat e çantave, veshjeve dhe aksesorëve që të famshmit shpenzojnë kjo nuk krahasohet aspak me to.

Ju rikujtojmë, se disa ditë më parë u mbajt një nga eventet më të rëndësishme të vitit “Met Gala 2021”. Gigi Hadid në këtë event të rëndësishëm kishte zgjedhur të ishte e veshur me Prada dhe si përherë dukej mahnitëse. Ajo çfarë u vu re ishte mungesa e partnerit të saj që ta shoqëronte bukuroshen, këngëtarit të njohur Zayn Malik.