Celebrities Gossip Showbiz

Gjendja shëndetësore e Elton John shqetëson fansat e artistit!

Elton John ka performuar në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar kohët e fundit si pjesë e turneut të tij Farewell Yellow Brick Road. Këngëtari e filloi turneun në vitin 2018 dhe pritet të jetë i fundit i tij, duke përfunduar në Suedi verën e ardhshme.

Ai do të luajë një shfaqje në Hyde Park sot vetëm disa ditë pas ngjarjes gjatë shfaqjes së tij në Sunderland për një shaka me Newcastle. Por ndërsa ikona muzikore vazhdon të performojë, fansat duken gjithnjë e më shumë të shqetësuar për shëndetin e tij.

Shqetësimet shëndetësore u ndezën në fillim të këtij muaji kur 75-vjeçari u pa duke mbërritur në aeroportin e Leipzig në një karrige me rrota, vetëm disa ditë para performancës së tij virtuale për Jubileun Platinum të Mbretëreshës. Përpara performancës së tij të madhe në Hyde Park sonte, ja se si është shëndeti i Elton John tani. Pasi u fotografua në një karrocë me rrota në aeroportin e Leipzig në Gjermani, Elton u shpjegoi shpejt fansave se ai është mirë. Në një postim në Instagram, ai tha:

Dua të falënderoj të gjithë fansat e mi që më erdhën për të pyetur për shëndetin tim, pasi tabloidët publikuan një histori për “dukjen time të dobët” në një karrige me rrota. Historia e vërtetë është se unë jam në gjendje të mirë shëndetësore, i dua shfaqjet e mia dhe luaj e këndoj në mënyrën më të mirë.