Fashion

Gjithçka që ju nevojitet këtë sezon të skive!

Sezoni i skive është përsëri pranë nesh, nëse nuk e kishit menduar tashmë nga pamjet e mrekullueshme malore para syve tuaj. Duke marrë markat e klasit botëror si Bogner, BURTON, Aztech Mountain, Houdini, Kjus, Colmar dhe shumë të tjera, ju do të dukeni shkëlqyeshëm pavarësisht nga kushtet. Në këtë artikull do të mësoni gjithçka.

1.Aventurieri

BURTON ka një gamë të pajisjeve të specializuara të krijuara për llojin e snowboarder-it që preferoni. Mënyra më e mirë është të investoni në një xhup të mirë. Në krye të pantallonave të snowboarding-ut dhe shtresës bazë që shihen këtu e para nga Burton dhe e dyta nga Kjus, kjo veshje ofron mbrojtjen e pamposhtur të Gore-Tex Pro 3L dhe nuk do t’u pengojë aspak të lëvizni.

2.”Luftëtari i fundjavës”

Një mëngjes i kaluar në male nuk nënkupton që duhet të vishni veshje sipër veshjes. Nëse keni fatin të jetoni disa orë larg nga një vendpushim i mirë skish në lartësi të ulët atëherë një veshje e lehtë duhet të jetë ideale. Aztech Mountain me bazë në Aspen është marka juaj e preferuar, kombinimi i tij i këmishës me kuadrate dhe xhaketës prej leshi, që shihet këtu, garantohet se funksionon po aq mirë në qytet sa në male. Thjesht shtoni disa gjëra thelbësore për skijimin pantallona nga Burton, syze nga Anon, një kapuç nga Black Crows.

3.Veshja më stil për ski

Black Crows, një markë veshjesh skish me bazë në Chamonix e themeluar nga dy skiatorë profesionistë. Një xhaketë termike me mëngë të gjata nga BURTON dhe një xhaketë leshi sipër nga Black Crows është ajo që ju duhet.

4.Veshje sipër veshjes

Shtresimi, është themeli absolut i çdo veshjeje në male, veçanërisht kur arrin në lartësi më të larta. Zgjidhni një T-shirt me mëngë të gjata në një material të mirë që largon djersën, një triko nga Kjus dhe jeni gati. Gjithashtu këtu shihet një tjetër element thelbësor i veshjeve për ski, një palë syze të mira. Modeli M2 i Anon ju mbron nga bora ndërkohë që ofron një fushë të gjerë shikimi dhe vjen me një sistem magnetik me çlirim të shpejtë për ndërrimin e lenteve.

5.Argëtohu në ski

Bogner u themelua në vitin 1932 nga skiatori olimpik gjermano-nordik Willy Bogner Sr dhe u zgjerua shumë nën udhëheqjen e djalit të tij, Willy Bogner Jr i cili, në fakt, është i njohur edhe për koreografinë dhe drejtimin e një seri filmash për ski me buxhet të madh në vitet 1980. Një markë që është gjithmonë në krye të listës sonë me ardhjen e sezonit të skive, Bogner është e specializuar në veshjet e skive me stil luksoz. Zgjedhja jonë e sezonit? Kjo xhaketë e mbushur me ngjyrë të gjelbër ushtarake.

6.Veshja për lartësi të mëdha

Nëse po shkoni në male në muajt më të ftohtë të sezonit të skive, ose nëse planifikoni të vizitoni një vendpushim në lartësi të madhe, atëherë duhet të mbroheni. Këshilla jonë? Investoni në një xhup të Aztech Mountain, ofron ngrohtësi të pamposhtur. Pantallonat e skive me vete, një kapuç nga Kjus, syzet e skive nga Anon dhe jeni të kompletuar me pamjen tuaj.